CeBIT 2009 - komputerowe nowości Asus

Strona głównaCeBIT 2009 - komputerowe nowości Asus
02.03.2009 16:14
CeBIT 2009 - komputerowe nowości Asus

ASUS podczas targów CeBIT 2009 zamierza zaprezentować szeroką gamę przenośnych komputerów . Notebooki te stanowią osiągnięcie działu badań i rozwoju firmy ASUS, jak również wzornictwa przemysłowego, będąc nie tylko funkcjonalnymi, lecz również stylowymi komputerami przenośnymi.

Jednym z najważniejszych momentów prezentacji ASUSa podczas targów CeBIT 2009 będzie prezentacja wyniku wspólnych starań firm ASUS i Automobili Lamborghini, czyli ASUS-LAMBORGHINI VX5 – notebooka z obudową inspirowaną uznanym samochodem Lamborghini Reventón; a także notebooka ASUS M90Gf, potężnego komputera przeznaczonego do rozrywki, wyposażonego w szeroki wybór innowacyjnych multimedialnych udogodnień, pozwalających użytkownikowi w pełni cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem i obrazem gdziekolwiek, kiedykolwiek.
Podczas targów CeBIT 200. będzie mieć także miejsce inauguracja nowej serii ASUS K – notebooków zaprojektowanych w celu zapewnienia użytkownikom możliwości korzystania z komputera bez przykrych niespodzianek.

ASUS-LAMBORGHINI VX5: Luksus i moc
ASUS-LAMBORGHINI VX5 wyposażony jest w futurystyczną obudowę, inspirowaną uznanym samochodem LAMBORGHINI Reventón. VX5 wyposażony jest w największy na świecie dysk SSD o wielkości 1TB.

288773085619107987
Źródło zdjęć: © Asus

Podobnie jak samochód, który był jego inspiracją, VX5 wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające najwyższe osiągi, takie jak procesor Intel Core2 Quad, 4GB pamięci, a także tryb TwinTurbo, za pomocą którego użytkownicy mogą poprawiać funkcjonowanie procesora i karty graficznej. Szesnastocalowy ekran full HD, zapewnia wystarczająco dużo miejsca do przeglądania dokumentów, zdjęć i filmów. Wyświetlane obrazy są żywe i kolorowe dzięki karcie graficznej NVIDIA GeForce GT 130. z 1 GB pamięci GDDR3 VRAM. Podświetlana klawiatura typu chiclet automatycznie rozjaśnia klawisze w ciemnościach, podczas gdy napęd optyczny dysków Blu-ray jest doskonałym zwieńczeniem całości.

ASUS seria K: Komfort w podróży

Nowe notebooki z serii K zostały stworzone, aby być wygodne, niezawodne i dawać radość korzystania z multimediów. Wyposażone w technologię Super Hybrid Engine (SHE), zapewniają do 5. godzin ciągłego korzystania z komputera, dzięki 6 komorowej baterii, stanowiąc doskonały kompromis pomiędzy osiągami a oszczędzaniem mocy. Użytkownicy mogą również cieszyć się prawdziwą ucztą dla zmysłów dzięki głośnikom Altec Lansing, obsługujących dźwięk w formacie SRS surround oraz monitorowi obsługującemu obraz w formacie 16:9. W celu zapewnienia jak najdogodniejszych warunków do korzystania z komputera, notebooki z serii K zostały sprytnie zaprojektowane od wewnątrz. Wloty powietrza zostały strategiczne rozmieszczone, zapewniając niską temperaturę obudowy, wahającą się między 27,7* a 27,6* nawet podczas długiego użytkowania.

*Nowa seria N *wyposażona w warstwę NCVM zapewnia stylowy wygląd i elastyczność ASUS, będąc pionierem w produkcji estetycznych, lecz zarazem funkcjonalnych notebooków, z dumą ogłasza, że w komputerach z serii N81, N51, N60 i N70 zastosował nieprzewodzące błony metalizowane próżniowo (NCVM).
NCVM to parowo metalizowane błony nadające notebookowi dekoracyjnego wyglądu, a także –. ze względu na bycie nieprzewodzącymi – znacznie lepiej zapobiegają zakłóceniom sygnałów radiowych, takich Wi-Fi, w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak aluminium. Błona NCVM jest również odporna na korozję, a także wytrzymuje wszelkie otarcia i obtłuczenia jakie mogą zdarzyć się w drodze. Użytkownicy nie musza się już o nic martwić, korzystając w pełni ze swojego notebooka, ze stylowymi wykończeniami, utrzymanymi w naturalnych kolorach, takich jak jasne aluminium, ciemny chrom, oraz przykurzony metal.

288773085619370131
Źródło zdjęć: © (fot. Asus)

ASUS M90Gf: Największa na świecie pamięć – do 16GB
ASUS M90Gf zapewnia swym użytkownikom możliwość korzystania z wysokiej jakości multimediów w ruchu. Wyposażony w zaawansowany chipset NVIDIA MCP79MH obsługujący do 4-ech kości pamięci SODIMM, notebook ten posiada największą na świecie pamięć wielkości 16GB, obsługując dwurzędową pamięć wielkości 4GB w 26-bitowych kostkach SODIMM, co sprawia, że jest on idealny do obsługiwania wielu programów na raz i korzystania z multimediów w ruchu.

Komputer osobisty zaprojektowany według pomysłów użytkowników: Zrealizuj swój własny projekt dwupanelowego komputera:
Podczas targów CeBIT 2009. ASUS zaprezentuje rewolucyjny, dwupanelowy notebook, będący rezultatem pomysłów nadesłanych z całego świata. Ponieważ jest to część zainicjowanego przez firmy ASUS i Intel projektu „komputer zaprojektowany przez użytkowników”, prace nadal trwają i opinie wciąż są potrzebne. Firma ASUS chce w ten sposób zachęcić użytkowników do udziału w projekcie. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie WePC.com.

288773085619566739
Źródło zdjęć: © (fot. Asus)

Koncepcja podwójnego panelu jest jednym z najczęściej omawianych pomysłów na stronie WePC.com. Podwójny panel zapewnia więcej możliwości wykorzystania miejsca pracy. Użytkownicy mogą np. dostosować rozmiar wirtualnego touchpada i klawiatury, w celu dostosowania komputera do swoich potrzeb. Użytkownicy otrzymują urządzenie, wykorzystujące elastyczne, intuicyjne rozwiązania takie jak rozpoznawanie pisma i gestów oraz technologię Multi-touch. Użytkownicy mogą używać podwójnego panelu na wiele różnych sposobów, na przykład jako zwykłego notebooka z technologią Mutli-touch, wirtualna klawiaturą i touchpadem; jako multimedialnego centrum rozrywki, w którym oba panele łączą się w szerokokątny ekran; lub włączyć tryb E-Book, w którym użytkownicy trzymają oba panele jak okładkę książki, przerzucając strony intuicyjnymi gestami lub dotykiem. Wszystkie te koncepcje mają na celu wygodę użytkownika.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)