Era najmocniejszą marką telekomunikacyjną 2009

Era najmocniejszą marką telekomunikacyjną 2009

10.12.2009 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Era, według rankingu Polska Marka organizowanego przez dziennik Rzeczpospolita, to najmocniejsza marka telekomunikacyjna w Polsce. W tym zestawieniu dzięki przyznanym przez konsumentów punktom, oraz na podstawie wyników operacyjnych i finansowych, Era zdystansowała pozostałe firmy z sektora, w tym również innych operatorów komórkowych.

W pierwszej dziesiątce najmocniejszych marek znalazły się aż cztery należące do Polskiej Telefonii Cyfrowej. Uznanie konsumentów poza Erą zyskały także: Tak Tak, blueconnect oraz Heyah. Po 6. wzroście wartości w ciągu ostatniego roku marka Era awansował na 5 miejsce wśród najcenniejszych marek w Polsce wyprzedzając tak znane firmy jak telewizje TVN i Polsat, bank Pekao, czy Wedel.

„Ta i inne nagrody przyznane w tym roku PTC są dowodem nie tylko na to, że w trudnej sytuacji gospodarczej poradziliśmy sobie lepiej niż nasi konkurenci, ale również na to, że klienci doceniają nasze starania, aby dostarczać im najwyższej jakości usługi" - powiedział Prezes Klaus Hartmann po wczorajszej uroczystości wręczenia nagród.

W rankingu oprócz danych finansowych brane są pod uwagę prestiż, jakość i świadomość marki wśród konsumentów. W 6. już edycji rankingu na liście najlepszych znalazło się 330 marek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)