Polskie odtwarzacze na targach CeBIT 2009

Polskie odtwarzacze na targach CeBIT 2009

03.03.2009 15:05, aktual.: 03.03.2009 15:42

Podczas rozpoczynających się dzisiaj targów CeBIT 2009, największej na świecie imprezie wystawienniczej poświęconej nowym technologiom, VEDIA przedstawiła dwa autorskie odtwarzacze multimedialne oraz zapowiedziała premierę ekskluzywnej linii swoich produktów.

VEDIA Z10. Pierwszym pokazanym modelem jest VEDIA Z10, urządzenie wyposażone w wyświetlacz 4,3”, moduły: DVB-T i GPS (SFiR III) oraz procesor Telechips. Na odtwarzaczu można oglądać filmy video bez konwersji (do D1 – 720x480) i telewizję cyfrową. Dzięki wzmacniaczowi firmy Wolfson, VEDIA Z10 charakteryzuje się wyśmienitą jakością dźwięku. Urządzenie idealnie spełnia funkcję stacjonarnego odtwarzacza filmów oraz muzyki. Dzięki obsłudze filmów bez konwersji (z napisami), FM Transmiterowi pozwalającymi przekazywać muzykę do samochodowego radia, urządzenie wprowadza nową jakość do segmentu produktów wyposażonych w moduł GPS.

Obraz
© (fot. Vedia)

VEDIA B6. Kolejnym pokazanym modelem jest VEDIA B6. Wersja przedstawiona w Hanowerze posiada już zmniejszoną i ulepszoną obudowę w stosunku do tej pokazanej podczas styczniowych targów CES. Prezentowane sample mają już menu, oraz funkcje odtwarzania filmów czy muzyki.

Urządzenie stanowi rozwinięcie koncepcji przyświecającej pracom nad znajdującym się obecnie w sprzedaży modelem A10. Jego sercem jest mikroprocesor firmy Sigamtel (3750). Wśród obsługiwanych formatów znajdą się zarówno popularne stratne formaty MP3, WMA (DRM), Ogg Vorbis, a także bezstratne: FLAC, APE. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz 2,4”, dzięki czemu na VEDIA B6 można oglądać filmy w formacie AVI oraz FLV (pobrane z YouTube). Odtwarzacz ma wbudowany FM Transmiter, czytnik kart microSDHC (do 16 GB) oraz wejście line-in ze wzmacniaczem pozwalającym na podłączenie zewnętrznego mikrofonu. VEDIA planuje wprowadzić ten model do sprzedaży już pod koniec kwietnia tego roku.

Obraz
© (fot. Vedia)

VEDIA X11. Na stoisku oczywiście nie mogło zabraknąć VEDIA X11, flagowego modelu w ofercie polskiego producenta. Urządzenie wyposażone jest w procesor Telechips, który zastąpił RMI. Dzięki tej zmianie, odtwarzacz będzie posiadać komunikator Skype i MSN (do komunikacji głosowej oraz tekstowej). VEDIA X11 ma wbudowny moduł GPS (SFiR III), wyjście TV-out, Line-in z przedwzmacniaczem służącym do podłączenia zewnętrznego mikrofonu i aparat 2 mpx umożliwiający prowadzenie videorozmów przez Skype. Będzie obsługiwał także Wi-Fi (b/g) i VoIP. VEDIA X11 będzie miała zainstalowany system Windows CE prawdopodobnie w wersji Professional.

- X1. będzie naszym flagowym modelem w segmencie odtwarzaczy multimedialnych. To nie jest zwykły PMP, to już krok w stronę mobilnego komunikatora – mówi Mirosław Włodarczyk, prezes VEDIA S.A. – Urządzenie oferuje znacznie więcej niż produkty konkurencji z segmentu PDA – za jego pomocą można słuchać muzyki, oglądać filmy, a także komunikować się przez Wi-Fi czy VoIP.

VEDIA A10. Na targach VEDIA przedstawiła także znajdujący się już w sprzedaży odtwarzacz audio VEDIA A10, dostępny obecnie w Polsce w 13 kolorach. Odtwarzacz ten zdobył dużą przychylność użytkowników i jest ceniony za możliwości oraz software.

Ozdobą całego stoiska jest bez wątpienia VEDIA Idunn A10 Jantar. To wyjątkowy odtwarzacz wykonany z czystego srebra (próba 925), złota (24 karaty). Ozdobiony jest bałtyckim bursztynem oraz hebanem. Więcej informacji o linii produktów Idunn oraz ekskluzywnym modelu A10 już wkrótce. Wiadomo jednak, że jego cena przekroczy 20 tys. zł i będzie on dostępny w limitowanej edycji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)