Asus szykuje konkurencję dla iPada - Eee Pada

Asus szykuje konkurencję dla iPada - Eee Pada

Asus szykuje konkurencję dla iPada - Eee Pada
01.04.2010 23:30, aktualizacja: 02.04.2010 09:20

Pionier w produkcji netbooków, czyli Asustek Computer przedstawi swój pierwszy tablet Eee Pad na mających się odbyć w czerwcu targach Computex 2010. Ponadto również na stoiskach wielu innych tajwańskich firm zagościć mają konstrukcję aspirujące do miana "iPad killer".

Przedstawiciel Asustek Computer przyznał, że jego firma pracuje obecnie nad dwoma modelami tabletów PC. Warto przypomnieć, że prototyp pierwszego tabletu Eee Pad został zaprezentowany na początku tego roku na targach International Consumer Electronics Show (Las Vegas).

Finalny produkt, który tajwańska firma zaprezentuje na zbliżających czerwcowych targach Computex Taipei 2010. będzie dysponował 10-calowym dotykowym wyświetlaczem i platformą Nvidia Tegra 2 oraz pracowała pod kontrolą systemu Google - Chrome OS lub Android. Będzie mu towarzyszył (prawdopodobnie, gdyż Asus może nie zdążyć z jego przygotowaniem) drugi model korzystający z procesora Intel Atom i systemu Microsoft Windows.
Zbliżająca się premiera pierwszego tabletu Apple - iPada - spowodowała wzrost zainteresowania tym rynkiem. Według firmy Arm Holdings w tym roku w sprzedaży pojawić się może nawet 5. podobnych konstrukcji.
Na Computex Taipei 201. również inne tajwańskie firmy takie jak Micro-Star International (MSI) i Compal Electronics zamierzają przedstawić swoje propozycje mające powalczyć w segmencie tabletów podobnych iPadowi.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)