Asus szykuje Eee PC z Blu-ray

Asus szykuje Eee PC z Blu‑ray

Asus szykuje Eee PC z Blu-ray
Źródło zdjęć: © Asus
02.06.2008 14:30, aktualizacja: 02.06.2008 15:11

Przedstawiciele Asusa zapowiedzieli, że podczas targów Computex 2008 w Taipei firma oficjalnie zaprezentuje nowy komputer stacjonarny z rodziny Eee. Z pierwszych informacji na jego temat wynika, że urządzenie powinno zainteresować użytkowników wykorzystujących "peceta" do odtwarzania filmów - będzie ono bowiem wyposażone ( opcjonalnie ) w nagrywarkę Blu-ray oraz wyjątkowo małą, starannie zaprojektowaną, obudowę.

Eee Station nie będzie tak naprawdę zupełnie nowym produktem - to odświeżona wersja komputera znanego do tej pory jako Essentio CS5110. Przedstawiciele Asusa chwalą się, że będzie jeden z najmniejszych produkowanych seryjnie komputerów, w którym zamontowane zostaną ( w opcji lub standardzie ): procesor Core 2 Duo Intela, karta graficzna GeForce 8600 GT oraz nagrywarka Blu-ray. Szczegółowe informacje na temat nowości podane zostaną w najbliższych dniach.

Komputer sprzedawany będzie w zestawie z pilotem zdalnego sterowania - zdaniem Asusa, urządzenie będzie się świetnie nadawało do roli domowego centrum multimedialnego ( szczególnie, jeśli zamontowany zostanie w nim czytnik Blu-ray ).

Wiadomo już, że na tajwańskim rynku najtańsza wersja kosztować będzie ok. 660 USD ( po przeliczeniu ), zaś najdroższa ( z najszybszym procesorem i nagrywarką Blu-ray ) - 1640 USD. Wszystkie wersje wyposażone będą w wyjście HDMI.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)