Asus szykuje cięcia w linii netbooków Eee PC

Asus szykuje cięcia w linii netbooków Eee PC

15.02.2009 11:30, aktual.: 16.02.2009 09:26

Tajwańska firma Asus postanowiła zmniejszyć liczbę dostępnych wersji netbooków Eee PC.

Czytaj też: Ranking PC Worlda - netbooki - http://www.pcworld.pl/ranking/102-netbooki.html.

Asus, podobnie jak większość jego konkurentów, odczuł na własnej skórze panujący na rynkach światowych kryzys ekonomiczny. Notebooki Eee PC sprzedawały się w ostatnim kwartale poprzedniego roku niezbyt dobrze co spowodowało, że wcześniejszych założeń mówiących o sprzedaży pięciu milionów egzemplarzy nie udało się zrealizować ( swoich nabywców znalazło 4,9 miliona sztuk ).

Asus musi również ostro walczyć z głównym konkurentem, czyli firmą Acer. Co prawda nie podała ona jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży netbooka Aspire One za ubiegły rok, ale przewiduje się, że ich sprzedaż przekroczyła 6 milionów sztuk. Warto przy tym zaznaczyć, że model ten został wprowadzony na rynek dopiero w połowie 200. r., jednak globalne działania marketingowe oraz znacznie szersza jego dostępność pozwoliły osiągnąć tak dobry wynik.
Aby skutecznie walczyć z konkurencją oraz panującą na świecie sytuacją ekonomiczną szefowie Asusa postanowili zmniejszyć liczbę dostępnych wersji netbooków Eee PC ( w 2008 roku było ich około 20 ). Dzięki temu klienci będą mieli ułatwiony wybór najodpowiedniejszego dla siebie modelu oraz zmniejszone zostaną koszty produkcji, co powinno przełożyć się bezpośrednio na cenę tych niewielkich komputerów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)