Google Android w netbooku Asus Eee PC

Google Android w netbooku Asus Eee PC

Google Android w netbooku Asus Eee PC
Źródło zdjęć: © Asus
03.01.2009 13:01, aktualizacja: 05.01.2009 09:32

Autorzy bloga VentureBeat twierdzą, że udało im się przenieść system operacyjny dla urządzeń mobilnych, Google Android, na netbooka Asus Eee PC. Blogerzy przekonują, że udało im się w cztery godziny skompilować Androida tak, aby działał na wspomnianym komputerze.

Matthäus Krzykowski i Daniel Hartmann poinformowali o swoim dokonaniu w blogu VentureBeat - http://venturebeat.com/2009/01/01/android-netbooks-on-their-way-likely-by-2010. Przekonują oni, że skompilowaną wersję Androida udało się im przenieść na komputer Asus Eee PC 1000H. Co więcej, uruchomiony pod kontrolą systemu Google'a komputer w pełni nadawał się do pracy; system rozpoznawał sprzęt - układ graficzny oraz - z pewnymi problemami na początku - kartę sieciową i dźwiękową. Na netbooku udało się uruchomić odtwarzacz multimedialny i przeglądarkę internetową.

Obaj panowie są przekonani, że wersja systemu Android dla komputerów to tylko kwestia czasu. "Opierając się na postępie, jaki dokonuje się w open source'owym projekcie Android, wierzymy, że powstanie systemu dla rynku netbooków jest do zrobienia w czasie trzech miesięcy" - piszą blogerzy. Ich zdaniem czas premiery Androida w segmencie netbooków zależy głównie od decyzji podejmowanych przez Google'a i partnerów tej firmy z organizacji Open Handset Alliance - http://www.openhandsetalliance.com, wspierającej platformę Google Android ( ostatnio poparcie dla systemu Google - http://www.pcworld.pl/news/328686.html zadeklarowały takie firmy jak Sony Ericsson, Vodafone, ARM, Asustek, Ericsson, Garmin i Toshiba ).

Krzykowski i Hartmann sugerują, że masowa produkcja netbooków z Androidem jest teoretycznie możliwa w terminie od trzech do dwunastu miesięcy. Z uwagi jednak na rynkowe realia blogerzy sądzą, że urządzenia takie pojawią się raczej w 2010 r.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)