Asus pracuje nad tabletem Eee Pad

Asus pracuje nad tabletem Eee Pad

Asus pracuje nad tabletem Eee Pad
26.04.2010 14:43, aktualizacja: 26.04.2010 14:53

Tajwański producent sprzętu komputerowego Asus zapowiedział niedrogi model tabletu PC. Urządzenie oparte na EeeBooku, który dzięki niskiej cenie przyczynił się przed trzema laty do rewolucji w segmencie netbooków, zostało nazwane Eee Pad – ewentualna zbieżność nazwy z produktami Apple'a jest zapewne przypadkowa. Prezes Asusa Jerry Shen zamierza pokazać tablet z google'owskim systemem operacyjnym Android podczas czerwcowych targów Computex na Tajwanie.

Tajwański producent sprzętu komputerowego Asus zapowiedział niedrogi model tabletu PC. Urządzenie oparte na EeeBooku, który dzięki niskiej cenie przyczynił się przed trzema laty do rewolucji w segmencie netbooków, zostało nazwane Eee Pad - ewentualna zbieżność nazwy z produktami Apple'a jest zapewne przypadkowa. Prezes Asusa Jerry Shen zamierza pokazać tablet z google'owskim systemem operacyjnym Android podczas czerwcowych targów Computex na Tajwanie.

Według informacji serwisu DigiTimes tablet Eee Pad trafi na rynek pod koniec lipca i będzie kosztował około 500 dolarów. Jeszcze w 2010 roku planuje się wyprodukować 300 tysięcy egzemplarzy. W odróżnieniu od apple'owskiego iPada Eee Pad ma być wyposażone w złącza USB, kamerę i odtwarzacz Flash; ten ostatni znajduje się obecnie w zamkniętej fazie betatestów.

Jak informuje "Forbes", Asus oprócz modelu z Androidem przygotowuje również wariant z Windows. Podobno także Dell pracuje nad tabletem z Androidem o nazwie Looking Glass, który ma się pojawić w listopadzie. W ubiegłym roku firma Archos już zaprezentowała tablet działający pod kontrolą Androida.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)