Asus Eee Pad Transformer Prime w grudniu w Polsce

Asus Eee Pad Transformer Prime w grudniu w Polsce

Asus Eee Pad Transformer Prime w grudniu w Polsce
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
23.11.2011 12:35

Asus Eee Pad Transformer Prime, pierwszy na świecie tablet wyposażony w czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, trafi do polskich sklepów jeszcze w tym roku. Tablet Asusa bazować będzie na systemie Android 3.2 Honeycomb z możliwością aktualizacji do najnowszej wersji Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Podobnie jak jego poprzednik, Eee Pad Transformer Prime został wyposażony w opcjonalną stację dokującą.

Eee Pad Transformer Prime jest owocem współpracy firm Asus i Nvidia. Jest to pierwszy na świecie tablet wyposażony w czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3. Transformer Prime wyróżnia się również cienką (8,3mm) metaliczną obudową, udoskonalonym układem audio opartym na technologii Asus SonicMaster oraz tylną 8-megapikselową kamerą z funkcją auto-fokus i lampą błyskową LED. Na uwagę zasługuje ponadto czas pracy na baterii sięgający nawet 18 godzin po podłączeniu stacji dokującej.

Ulepszony ekran i wysokiej jakości aparat

Poprzednik nowego tabletu, Eee Pad Transformer mógł poszczycić się szerokim kątem widzenia, wynoszącym 17. stopni i ekranem IPS, wzmocnionym szkłem Gorilla. Transformer Prime idzie o krok dalej, oferując ulepszony wyświetlacz Super IPS+, zapewniający większą jasność obrazu, co ma się przełożyć na wygodniejszą pracę na świeżym powietrzu. Umieszczona z przodu urządzenia kamera o rozdzielczości 1,2 megapiksela umożliwia prowadzenie wideokonferencji, natomiast tylna 8-megapikselowa kamera z funkcją auto-focus i fleszem LED pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć. Dzięki dużej przysłonie F2.4, podświetlanemu czujnikowi CMOS, funkcji dotykowego ustawiania głębi kadru i redukcji zakłóceń wywołanych słabym oświetleniem, możliwe ma być robienie wyrazistych i bardzo ostrych zdjęć. 8-megapikselowa kamera Transformer Prime pozwala również na nagrywanie filmów Full HD 1080p.

Różnorodne złącza i stacja dokująca

Transformer Prime jest dostępny w wersjach 3. GB i 64 GB, wraz z czytnikiem kart micro SD, gniazdem audio jack 3,5 mm, a także gniazdem HDMI. Jednak to stacja dokująca jest elementem, któremu Transformer Prime zawdzięcza swoją nazwę. Oferuje ona komfortowy dostęp do klawiatury i touchpada, a także możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych przez port USB i czytnik kart SD. Bateria Transformera Prime zapewnia czas pracy do 12 godzin, który po podłączeniu stacji dokującej wydłuża się do 18 godzin. Preinstalowana aplikacja SuperNote oferuje możliwość spisywania, rysowania bądź nagrywania notatek, a pakiet Polaris Office umożliwia pracę biurową dzięki możliwości odczytu i edycji plików Word, Excel i PowerPoint (kompatybilnych z dokumentami MS Office wersji 97-2007).

Ceny i dostępność

Tablet ASUS Eee Pad Transformer Prime trafi do polskich sklepów w grudniu br. Model z 32GB pamięci kosztować będzie ok. 269. PLN. Urządzenie dostępne będzie w dwóch kolorach: ametystowej szarości i szampańskiego złota.

Specyfikacja techniczna na następnej stronie
Specyfikacja techniczna
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)