Apple pracuje nad tabletem?

Apple pracuje nad tabletem?

07.11.2007 10:00, aktual.: 07.11.2007 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Apple prawdopodobnie pracuje nad Tabletem PC. Jeśli jest to prawda, to koncern próbuje zaznaczyć swoją obecność na bardzo niszowym rynku

|

Obraz

|
| --- |

Źródłem powyższych informacji jest anonimowy przedstawiciel firmy "produkującej MacBooki i MacBooki Pro". Mowa więc o pracowniku firmy Asustek Computer. Powiedział on serwisowi http://Crave.Cnet.co.uk , że jego przedsiębiorstwo pomaga koncernowi Jobsa w zaprojektowaniu i zbudowaniu tabletu.

Na razie nie podano żadnych danych dotyczących specyfikacji technicznej urządzenia czy daty jego pojawienia się na rynku. Jeśli tablet powstanie, będzie to oznaczało, że Apple zmienia strategię. Dotychczas firma oferowała bowiem produkty dla masowego odbiorcy i najczęściej stawały się one rynkowymi przebojami.

Popyt na Tablety PC jest nieduży i są to produkty kupowane przede wszystkim przez klientów instytucjonalnych. Nieduży rynek oferuje jednak większy margines zysku od znacznie większego rynku tradycyjnych notebooków.

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że notebooki Apple'a znajdują coraz więcej klientów, to możemy przyjąć, że zdobywanie rynku odbywa się kosztem zysku osiąganego z pojedynczej maszyny. Logiczne wydaje się więc, że, aby powstrzymać zrekompensować sobie spadek zysku na rynku laptopów, Apple wchodzi w niszę, która zapewnia jego wysoki margines.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)