Aparat Samsung Smart Foto EX2F - jasny obiektyw i Wi‑Fi

Aparat Samsung Smart Foto EX2F - jasny obiektyw i Wi-Fi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.07.2012 11:50, aktual.: 10.12.2012 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung wprowadza do sprzedaży aparat EX2F, najnowszy model z rodziny aparatów Smart Foto z obsługą Wi-Fi. Nowy aparat jest wyposażony w obiektyw F1.4, najjaśniejszy wśród kompaktów dostępnych na rynku. EX2F umożliwia też zdalne zapisywanie i udostępnianie zdjęć za pomocą Wi-Fi.

Samsung EX2. wyposażono w jasny, szerokokątny obiektyw F1.4 24mm, który oferuje szeroką gamę ustawień przesłony. Aparatem można wygodnie sterować za pomocą, przedniego pokrętła oraz dwóch pokręteł kół nastaw, które pozwalają na łatwe przełączanie parametrów i trybów. Obiektyw współpracuje z matrycą BSI CMOS 1/1,7” o rozdzielczości 12 megapikseli.

Aparat umożliwia nagrywanie także filmów w trybie 1080p/30fps, a dzięki funkcji Dual Capture, EX2. pozwala też na jednoczesne rejestrowanie wideo i zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli, więc każdą scenę można uwiecznić zarówno na fotografii, jak i na filmie.

Szerokokątny, 24-milimetrowy obiektyw F1.4 aparatu EX2. jest około cztery razy jaśniejszy od obiektywów F2.8. Jego kolejną zaletą jest to, że składa się z jedenastu elementów w dziewięciu grupach, w tym z czterech soczewek asferycznych i dwóch soczewek o wysokim współczynniku załamania światła. Łącznie zapewnia to 20-procentowy wzrost ilości światła padającego na matrycę, 20-procentowy wzrost jakości obrazu i 10-procentowy wzrost współczynnika zoomu.

Obiektyw w aparacie EX2. jest również wyposażony w filtr Neutral Density (ND), który zapewnia większą kontrolę nad czasem ekspozycji w różnych warunkach i pozwala uniknąć prześwietlonych zdjęć. Umożliwia też fotografowanie z bardzo małą głębią ostrości, co pozwala wyodrębniać obiekty z tła. Aby obraz był bardziej klarowny, EX2F oferuje również podwójną stabilizację obrazu (optyczną i cyfrową), która minimalizuje efekt drżenia ręki. Urządzenie umożliwia także zapis zdjęć do plików RAW.

Samsung EX2. oferuje też pełne sterowanie ręczne oraz tryby preselekcji przesłony i migawki. Dwa koła nastaw i przednie pokrętło pozwalają szybko i łatwo regulować ekspozycję w sposób znany z modeli profesjonalnych. Wszystkie ustawienia można kontrolować na 3-calowym ekranie AMOLED.

EX2. jest także wyposażony w moduł Wi-Fi, który umożliwia zapisywanie zdjęć w komputerze albo w chmurze. Można też łatwo publikować zdjęcia w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook lub Picassa, albo wysyłać je pocztą e-mail prosto z aparatu.

Funkcja Mobile Link umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów na smartfony bez potrzeby ich zmniejszania. Użytkownicy mogą również skorzystać z funkcji zdalnego wizjera (Remote Viewfinder), aby kadrować zdjęcia za pomocą ekranu smartfona.

Aparat Samsung EX2. trafi do sprzedaży w Polsce na przełomie sierpnia i września.

*Samsung EX2F – dane techniczne *
Matryca 12.4 megapikseli, 1/1,7" BSI CMOS
Obiektyw F1.4 24mm 3,3x
Stabilizacja obrazu Podwójna (optyczna + cyfrowa)
Ekran Odchylany ekran VGA AMOLED 3,0”
Czułość ISO Automatyczna, 80~3200, (6400 ~ 12800 w trybie rozszerzonym)
Obraz 12M, 10MP, 9MW, 8M, 8M(1:1), 5M, 3M, 2MW, 1M
Wideo Full HD 1080/30p (H.264)
Wyjście wideo AV, HDMI 1.4
Funkcje dodatkowe Na żywo / akcja / panorama 3D, tryb inteligentny automatyczny, obraz w obrazie (zdjęcie / film), ujęcie dzielone, pędzel artystyczny, magiczna ramka, filtr ND włączony/wyłączony, podwójne rejestrowanie, tryb ciągły (10M), nagrywanie przyspieszone Łączność Wi-Funkcji Mobile Link, zdalny wizjer, udostępnianie w serwisach społecznościowych, e-mail, Sky Drive, Auto Backup, TV Link, Wi-Fi Direct

Dołączone oprogramowanie PC iLauncher, PC Auto Backup, Samsung Raw Converter
Karty pamięci SDSC, SDHC, SDXC
Bateria SLB-10A
Wymiary (SxWxD) 111,9 X 62,0 X 28,9 mm
Waga 294,3 g (bez baterii)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także