Samsung DV300F - nowy aparat 2View z modułem Wi‑Fi

Samsung DV300F - nowy aparat 2View z modułem Wi-Fi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.01.2012 10:11, aktual.: 03.01.2012 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung przedstawił nowy aparat z linii 2View - DV300F. Wyposażono go w dwa ekrany LCD i moduł Wi-Fi, który umożliwia szybkie wysyłanie zdjęć na przykład do portali społecznościowych.

Aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczość 1. megapikseli i szerokokątny obiektyw 25 mm (25-125mm f=4,5) z pięciokrotnym zoomem optycznym . Dodatkowo, w trybie Child Mode na przednim ekranie mogą być też wyświetlane animacje z dźwiękiem, co przyciąga uwagę dzieci i znacznie ułatwia wykonywanie zdjęć pociechom.

Samsunga DV300. wyposażono w cyfrową stabilizację obrazu OIS, tryb Makro działający od 5cm, filmy rejestrowane są w maksymalnej rozdzielczości 1280x720 pikseli, a maksymalna rozdzielczość zdjęć to 4608x3456 pikseli. Obsługiwane czułości ISO to Auto, 80, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200. Aparat obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 8GB. Akumulator dołączony do zestawu ma natomiast pojemność 880 mAh.

Samsung DV300. to także pierwszy model aparatu z serii 2View oferujący łączność bezprzewodową. Dzięki temu użytkownicy mogą i dzielić się wykonanymi fotografiami, mogą również skorzystać z tzw. usług w chmurze, takich jak Samsung AllShare Play oraz Microsoft SkyDrive.

Aparat DV300. daje użytkownikom więcej możliwości tworzenia oryginalnych kompozycji. Funkcja Magic Frame (Magiczna Ramka) proponuje 12 ciekawych wzorów tła, a także opcję zaprojektowania artystycznych plakatów, które można powiesić na ścianie lub opublikować w internecie. Z kolei funkcja Picture-in-Picture (Zdjęcie w Zdjęciu) umożliwia łączenie fotografii ze sobą lub z klipem wideo. Plik może być umieszczony na portalu YouTube lub w innym serwisie społecznościowym.

Nowy aparat Samsung DV300. posiada funkcję Motion Photo, dzięki której można zatrzymać czas wokół przemieszczającego się przedmiotu aby wzmocnić wyrazistość obrazu, na przykład zrobić zdjęcie osobie podskakującej w parku, podczas gdy wszyscy wokół niej stoją nieruchomo niczym posągi. Funkcja Split Shot (Podział Zdjęcia) umożliwia połączenie ze sobą do trzech różnych fotografii, również importowanych z innych aparatów, a Funny Face (Śmieszna Twarz) pozwala w zabawny sposób modyfikować każdy portret rozciągając, wydłużając lub zwężając twarz fotografowanej osoby - do wyboru jest osiem różnych trybów. Tryb Artistic Brush to sposób na przekształcenie zdjęcia portretowego, pejzażu, a nawet klipu wideo w czarno-biały szkic lub wielobarwną kompozycję artystyczną. Oglądając przetworzony plik widzimy animację, podczas której wirtualny pędzel rysuje nasze zdjęcie.

Aparat trafi do sprzedaży w Polsce w marcu 2012 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)