Samsung QF20 - kręć w FullHD, udostępniaj przez Wi‑Fi

Samsung QF20 - kręć w FullHD, udostępniaj przez Wi-Fi
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

29.05.2012 12:42, aktual.: 29.05.2012 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa kamera Samsung HMX-QF20 nagrywa wideo w rozdzielczość Full HD (1920x1080) i umożliwia przesyłanie obrazu bezprzewodowo za pośrednictwem W-Fi do telewizora, komputera lub smartfona.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Moduł Wi-Fi w kamerze QF2. pozwala na szybkie przesyłanie filmów do portali, takich jak Facebook czy YouTube, jak również na zabezpieczanie swoich nagrań dzięki funkcji Auto Backup - po połączeniu kamery z siecią Wi-Fi urządzenie automatycznie wysyła nagrane pliki do komputera. Z kolei wykorzystując AllShare, funkcjonalność obecną we wszystkich urządzeniach Samsung, QF20 łączy się bezprzewodowo na przykład z telewizorem Smart TV i wyświetla nagrane filmy bezpośrednio na dużym ekranie.

Kamera HMX-QF2. nagrywa w jakości FullHD 1920 x 1080 i wykorzystuje technologie Switch Grip, czyli możliwość filmowania zarówno prawą, jak i lewą ręką, dodatkowo rozbudowaną o filmowanie w pionie, również w jakości HD. W praktyce oznacza to, że ekran dostosowuje się do położenia kamery i odwraca cały interfejs w zależności od tego, którą ręką trzymamy urządzenie. Nagranie można też zatrzymać i wznowić w dogodnym momencie, a podczas odtwarzania można zaimplementować losowo wybrany filtr artystyczny za pomocą zwykłego potrząśnięcia. Kamerę wyposażono w optyczną stabilizację obrazu, a duży zoom optyczny 20 x nie pozwoli uciec żadnemu detalowi. Można go też utrwalić w czasie kręcenia filmu, w każdej chwili wykonując zdjęcie sceny znajdującej się w kadrze. HMX-QF20 posiada również możliwość nagrywania poklatkowego, czyli pokazania kilkugodzinnego filmu, na przykład rozwijającego się pąka kwiatowego czy wschodzącego słońca, w krótkiej, przyspieszonej sekwencji. Z odpowiednią muzyką i filtrem artystycznym można
osiągnąć ciekawy efekt, edytując obraz w samej kamerze, bez konieczności używania zaawansowanych programów do obróbki wideo w komputerze.

Do nagranych filmów można dodać muzykę wybierając spośród gotowych podkładów lub wgrywając ulubioną piosenkę z dysku komputera. Najlepsze sceny można zaznaczyć dzięki funkcji Mój Film i szybko do nich wrócić podczas odtwarzania, bez konieczności długiego przewijania i wyszukiwania momentu czy sekwencji, która nas interesuje. Kamera wyposażona jest w duży, dotykowy ekran LCD Smart Touch o przekątnej 2,7 cala i 23. tysięcy pikseli, na którym wygodnie możemy obejrzeć nagrane filmy i je edytować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)