Nadchodzi dwukrotnie szybsze Wi‑Fi

Nadchodzi dwukrotnie szybsze Wi-Fi
Źródło zdjęć: © Alessio Milan / CC

01.07.2016 11:37, aktual.: 01.07.2016 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wi-Fi Alliance - stowarzyszenie certyfikujące urządzenia - rozpoczęło wprowadzanie nowego standardu sygnału łączności bezprzewodowej. Nowe połączenia nie dość, że obsłużą więcej urządzeń w jednej sieci, to prędkość połączeń wzrośnie dwukrotnie

Program koncentruje się na standardzie Wave 2 i specyfikacji sieci 802.11ac. Wprowadza on kilka ważnych funkcji, które nie były do tej pory obsługiwane przez żaden ze standardów Wi-Fi.

Jedna z nich została nazwana, jako MU-MIMO (z ang. multi-user, multiple-input, multiple-output), co można przetłumaczyć, jako: wielu użytkowników, wielokrotne wejście, wielokrotne wyjście. W skrócie, pozwala to na wysyłanie sygnału przez punkt dostępu, w jednej sieci, do minimum trzech urządzeń równocześnie.

Urządzenia bez tej funkcji MU-MIMO wysyłają sygnał do jednego odbiorcy na raz. Jednak dzięki błyskawicznemu przełączaniu pomiędzy urządzeniami, użytkownicy nie widzą spadku wydajności sieci, chyba, że do jednego routera podłączono wielu odbiorców.

Inna funkcja Wave 2 pozwala na obsługę częstotliwości 16. MHz. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ nowe pasmo umożliwia aż dwukrotne zwiększenie prędkości połączenia z dotychczasowych 433 Mbps do 866 Mbps. Urządzenia obsługujące standard Wave 2 będą mogły obsługiwać także cztery połączenia jednocześnie.

Co ciekawe, urządzenia obsługujące ten standard są dostępne na rynku już od 201. r. Jednak dopiero wprowadzenie odpowiedniego certyfikatu zapewni większą kompatybilność między sprzętami podłączonymi do jednej sieci. Obecne modele mogą pracować z nieco innymi parametrami i nie współpracować ze sobą odpowiednio.
Źródło: www.wi-fi.org

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)