Samsung Galaxy NX - aparat z wymienną optyką ,3G, LTE, Wi Fi i Androidem

Samsung Galaxy NX - aparat z wymienną optyką ,3G, LTE, Wi Fi i Androidem

Samsung Galaxy NX - aparat z wymienną optyką ,3G, LTE, Wi Fi i Androidem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.06.2013 13:49, aktualizacja: 24.06.2013 11:46

Samsung oficjalnie wprowadził na rynek aparat Galaxy NX. Aparat, obok wymiennej optyki, umożliwia łączność 3G/4G LTE, a także Wi-Fi. Całość działa pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.

Dzięki zastosowaniu łączności 3G/4. LTE aparat NX umożliwia pozostawanie w stałej łączności ze światem. Daje to możliwość przesyłania zdjęć na portale społecznościowe, do chmury lub mailem, niezależnie od dostępności sieci Wi-Fi.

Aparat wyposażono w matrycę APS-C CMOS o efektywnej liczbie pikseli wynoszącej 20,3 miliona. Za przetwarzanie obrazu odpowiada natomiast procesor obrazu DRIMe IV. Procesorem odpowiedzialnym za system operacyjny i pozostałe funkcje jest czterodzeniowa jednostka taktowana z częstotliwością 1,6 GHz, wspomagana 2GB pamięci RAM.

Samsung NX wyposażono w hybrydowy autofokus (AF), który ustawia ostrość w oparciu o detekcję fazy i kontrastu, szybką migawkę (1/600. s) i tryb zdjęć seryjnych (8,6 kl/s). Do aparatu można podpiąć bardzo różne obiektywy. Od kompaktowych obiektywów typu "naleśnik" i ultraszerokokątnego "rybiego oka", aż po teleobiektywy stało- i zmiennoogniskowe. Ponadto opcja True 3D Creator przydaje zdjęciom z aparatu GALAXY NX dodatkowego realizmu, umożliwiając fotografowanie i filmowanie w formacie 3D, przy użyciu obiektywu Samsung 45 mm 2D/3D. Aparat wyposażono także w 30 trybów tematycznych. Obsługiwane czułości ISO to Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800 i 25600. Zdjęcia zapisywane są w formacie JPG lub RAW, a pliki wideo wykorzystują kodeki MPEG4, H.263, H.264, VC-1, Sorenson Spark, WMV7/8, MP43, VP8 oraz formaty MP4/3GP, AVI, WMV/ASF, FLV, MKV, WEBM (nie wszystkie dostępne są przy zapisie).

Funkcja Photo Suggest na podstawie danych geolokalizacyjnych (obsługa systemów GPS i Glonass) wskazuje popularne fotografowane miejsca w oparciu o bibliotekę zdjęć zrobionych przez innych fotoamatorów z całego świata. Natomiast funkcja Story Album wyświetla najciekawsze zdarzenia na osi czasu i kadruje je na potrzeby tworzenia cyfrowych albumów, które można oglądać i udostępniać na innych urządzeniach.

Za sprawą systemu operacyjnego Android 4.2 Jelly Bean wykorzystano funkcjonalność smartfonu z myślą o poprawie komfortu fotografowania. Użytkownik może korzystać z aplikacji przeznaczonych dla systemu Android, dostosowując Galaxy NX do własnych potrzeb. Możliwe jest nie tylko fotografowanie i filmowanie, lecz również edycja zdjęć, dodawanie efektów specjalnych czy komunikacja z przyjaciółmi i rodziną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)