Analitycy: najwierniejsi fani nadal będą kupować gry komputerowe

Analitycy: najwierniejsi fani nadal będą kupować gry komputerowe
Źródło zdjęć: © IDG

21.12.2008 12:01, aktual.: 22.12.2008 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kryzys ekonomiczny zdaje się nie mieć zbyt dużego wpływu na branżę gier komputerowych. Analitycy są zdania, że rynek ten nie powinien znacząco osłabić się w najbliższym czasie. Wszystko to, dzięki najbardziej oddanym fanom.

Amerykańscy analitycy są zdania, że rynek gier komputerowych jest w bardzo dobrej kondycji. Na jego formę nie powinien mieć znaczącego wpływu również obecny kryzys ekonomiczny. Wszystko dzięki graczom, którzy nie zważając na ciężkie warunki finansowe, i tak będą kupować nowe tytuły.

Billy Pidgeon z IDC jest zdania, że fani gier komputerowych będą kupować nowości rynkowe praktycznie tak długo, jak będą mogli pracować. Analityk ten uważa, że gracze bez względu na swoją sytuację finansowa i tak znajdą środki na nabycie kolejnych nowości.

Podobnego zdania jest prezes jednego z bardziej znanych amerykańskich sprzedawców gier, firmy GameStop. Spółka Richarda Fontaine'a osiągnie w czwartym kwartale dochody niższe niż pierwotnie zakładano. Jedna szef firmy uważa, że nie jest to spowodowane mniejszym niż dotychczas zainteresowaniem graczy. Niższe zyski wynikają raczej z niezdecydowania osób, które gry komputerowe kupują jedynie jako prezent świąteczny dla innych.

_ "To bardzo dobry znak, że pomimo tak ciężkich czasów gracze są nadal z nami. Pozwala to snuć optymistyczne prognozy na nadchodzące miesiące." _

Przypomnijmy, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych wydatki na gry komputerowe osiągnęły poziom 22 miliardów dolarów. Dla porównania kwota ta w zeszłym roku wynosiła aż 4 miliardy dolarów mniej.

Zobacz również:
Raport: gry komputerowe sprzedają się świetnie - http://www.pcworld.pl/news/172447/raport.gry.komputerowe.sprzedaja.sie.swietnie.html
USA: ponad połowa dorosłych gra w gry komputerowe - http://www.pcworld.pl/news/328228/usa.ponad.polowa.doroslych.gra.w.gry.komputerowe.html
AMD: branża gier na PC "w rozkwicie" - http://www.pcworld.pl/news/330578/amd.branza.gier.na.pc.w.rozkwicie.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)