Analitycy: najwierniejsi fani nadal będą kupować gry komputerowe

Analitycy: najwierniejsi fani nadal będą kupować gry komputerowe

Analitycy: najwierniejsi fani nadal będą kupować gry komputerowe
Źródło zdjęć: © IDG
21.12.2008 12:01, aktualizacja: 22.12.2008 09:06

Kryzys ekonomiczny zdaje się nie mieć zbyt dużego wpływu na branżę gier komputerowych. Analitycy są zdania, że rynek ten nie powinien znacząco osłabić się w najbliższym czasie. Wszystko to, dzięki najbardziej oddanym fanom.

Amerykańscy analitycy są zdania, że rynek gier komputerowych jest w bardzo dobrej kondycji. Na jego formę nie powinien mieć znaczącego wpływu również obecny kryzys ekonomiczny. Wszystko dzięki graczom, którzy nie zważając na ciężkie warunki finansowe, i tak będą kupować nowe tytuły.

Billy Pidgeon z IDC jest zdania, że fani gier komputerowych będą kupować nowości rynkowe praktycznie tak długo, jak będą mogli pracować. Analityk ten uważa, że gracze bez względu na swoją sytuację finansowa i tak znajdą środki na nabycie kolejnych nowości.

Podobnego zdania jest prezes jednego z bardziej znanych amerykańskich sprzedawców gier, firmy GameStop. Spółka Richarda Fontaine'a osiągnie w czwartym kwartale dochody niższe niż pierwotnie zakładano. Jedna szef firmy uważa, że nie jest to spowodowane mniejszym niż dotychczas zainteresowaniem graczy. Niższe zyski wynikają raczej z niezdecydowania osób, które gry komputerowe kupują jedynie jako prezent świąteczny dla innych.

_ "To bardzo dobry znak, że pomimo tak ciężkich czasów gracze są nadal z nami. Pozwala to snuć optymistyczne prognozy na nadchodzące miesiące." _

Przypomnijmy, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych wydatki na gry komputerowe osiągnęły poziom 22 miliardów dolarów. Dla porównania kwota ta w zeszłym roku wynosiła aż 4 miliardy dolarów mniej.

Zobacz również:
Raport: gry komputerowe sprzedają się świetnie - http://www.pcworld.pl/news/172447/raport.gry.komputerowe.sprzedaja.sie.swietnie.html
USA: ponad połowa dorosłych gra w gry komputerowe - http://www.pcworld.pl/news/328228/usa.ponad.polowa.doroslych.gra.w.gry.komputerowe.html
AMD: branża gier na PC "w rozkwicie" - http://www.pcworld.pl/news/330578/amd.branza.gier.na.pc.w.rozkwicie.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)