Gry komputerowe poprawiają wzrok!

Gry komputerowe poprawiają wzrok!
Źródło zdjęć: © IDG

30.03.2009 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komputerowe gry akcji poprawiają u graczy
umiejętność rozróżniania odcieni szarości - informują naukowcy na
łamach "Nature Neuroscience".

Naukowcy bardzo długo uważali, że umiejętność rozróżniania subtelnych różnic na skali szarości jest cechą ludzkiego systemu widzenia, której nie można ćwiczyć. Okazuje się jednak, że komputerowi gracze potrafią nawet o 58 proc. precyzyjniej rozpoznawać różnice kontrastu, niż osoby, które nie grają na komputerze - uważa prof. Daphne Bavelier z University of Rochester w Stanach Zjednoczonych.

Jak dodaje badaczka, dzięki grom komputerowym kora mózgowa uczy się czynić lepszy użytek z informacji, które odbiera. Umiejętność ta nie słabnie przez wiele miesięcy po zaprzestaniu grania.

Naukowcy badali dwie grupy studentów. Jedna grała w komputerowe gry akcji, druga w dużo spokojniejszą grę "The Sims", której różne odmiany są symulacją życia codziennego. W ciągu dziewięciu tygodni studenci grali w sumie 50 godzin.

Przeprowadzone testy wykazały, że po dziewięciu tygodniach pierwsza grupa potrafi średnio o 43 proc. lepiej rozróżniać odcienie szarości w porównaniu z drugą. U graczy w "The Sims" umiejętność ta w ogóle się nie poprawiła.(PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)