Badanie: gry komputerowe dobre dla rozwoju dziecka

Badanie: gry komputerowe dobre dla rozwoju dziecka

Badanie: gry komputerowe dobre dla rozwoju dziecka
12.02.2009 14:30, aktualizacja: 12.02.2009 15:27

Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Parlamentu Europejskiego dowodzą, że gry komputerowe mogą być dobre dla rozwoju dzieci - zachęcają do kreatywności i współpracy z rówieśnikami. Jest to jedno z niewielu badań, którego wyniki są sprzeczne z przyjętą teorią jakoby gry były powodem gwałtownych zachowań nastolatków.

Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów na polecenie Parlamentu Europejskiego, przeprowadziła badania na temat wpływu gier komputerowych na dzieci. Wyniki są bardzo obiecujące - korzystanie z gier zachęca młodzież do kreatywnego działania i współpracy. Raport Komisji z pewnością uspokoi rodziców, którzy obawiali się o prawidłowy rozwój swoich dzieci, które często korzystają z tego rodzaju rozrywki.

"Gry w większości przypadków nie stanowią zagrożenia, a nawet mogą przyczynić się do rozwoju ważnych umiejętności np. szybkiego uczenia się, myślenia strategicznego, kreatywności, współpracy z rówieśnikami" - powiedział Toine Manders, który opracował raport.

W raporcie stwierdzono również, że nie wszystkie gry są odpowiednie dla dzieci. Elementy przemocy i brutalności mogą "pobudzić" gwałtowne zachowania, ale tylko w konkretnych sytuacjach.

Wszystkie przychody z sektora gier wideo w zeszłym roku wyniosły ponad siedem miliardów euro ( 9 miliardów dolarów ).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)