Acer: Vista rozczarowuje

Acer: Vista rozczarowuje

Acer: Vista rozczarowuje
24.07.2007 14:00, aktualizacja: 24.07.2007 14:25

Gianfranco Lanci, szef koncernu Acer, oświadczył w rozmowie z dziennikarzem Financial Times Deutschland, że system Windows Vista rozczarował producentów sprzętu. Jego zdaniem najnowszy OS Microsoftu wciąż nie jest odpowiednio dopracowany, co sprawiło, że klienci niezbyt chętnie kupują nowe komputery z Vistą.

Zdaniem Lanci'ego, _ "cała branża jest rozczarowana Vistą" _. Szef Acera - czwartego światowego producenta komputerów PC - stwierdził, iż nowy system wciąż powoduje zbyt wiele kłopotów i dla większości klientów nie stanowi, jak dotąd, wystarczającego powodu do kupienia nowego "peceta".

_ "Czekaliśmy na ten system bardzo długo, a jednak wciąż brakuje mu dojrzałości. Problemem jest m.in. stabilność" _ - mówił Lanci. Jego zdaniem, Windows Vista miał najmniejszy wpływ na sprzedaż nowych komputerów spośród wszystkich dotychczasowych wersji Okien. Szef Acera wypomniał również Microsoftowi, iż dotąd nie zdarzało, by po premierze nowej wersji Windows klienci żądali od sprzedawców komputerów instalowania starszego wydania OS-u.

Zdaniem Michaela Cherry'ego, analityka z firmy Directions at Microsoft, jedną z przyczyn mniejszej, niż wcześniej oczekiwano, popularności Visty są wysokie wymagania sprzętowe tego systemu. Chodzi o to, że większość klientów kupuje tanie komputery ( których cena w USA nie przekracza 700 USD ) - a na takich maszynach Vista nie pracuje tak, jak powinna. _ "Ludzie wolą wydać mniej, więc kupują tańsze komputery, które nie są w stanie "unieść" Visty. Dlatego tacy konsumenci wybierają zwykle XP - sprawdzony system, który na dodatek pozwala im trochę zaoszczędzić" _ - tłumaczy Cherry.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)