Jak sprzedaje się Vista?

Jak sprzedaje się Vista?

31.07.2007 09:00, aktual.: 31.07.2007 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft odmówił potwierdzenia informacji dotyczących liczby sprzedanych kopii systemu Windows Vista. Chodzi tu o stwierdzenia Kevina Turnera, dyrektora operacyjnego koncernu, który powiedział podczas spotkania z analitykami, że nabywców znalazło już 60 milionów kopii Visty.

Oficjalnie Microsoft mówi o 40 milionach kopii - dodając przy tym, iż są to dane sprzed dwóch miesięcy. Jeśli uwierzymy zarówno Turnerowi jak i Microsoftowi, oznaczałoby to, iż sprzedaż Visty utrzymuje się od styczniowej premiery na stałym poziomie około 10 milionów sztuk miesięcznie.

Na tej samej konferencji Turner nie pozostawił jednak wątpliwości, kto jest liderem na rynku systemów operacyjnych: _ "Z naszych wyliczeń wynika, że w ciągu pięciu tygodni od premiery liczba sprzedanych kopii Visty przekroczyła liczbę wszystkich zainstalowanych systemów operacyjnych Apple'a" _.

Rzecznik prasowy Microsoftu dodał: _ "Windows Vista prawdopodobnie będzie najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii Microsoftu. Z badań IDC wynika, że w roku 2008 każdy dolar, który wpłynie do Microsoftu ze sprzedaży Visty wygeneruje około 22 dolarów na rynku związanym z Vistą" _.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)