Netbook - Acer one

Netbook - Acer one

Netbook - Acer one
Źródło zdjęć: © Acer
03.09.2008 11:29, aktualizacja: 03.09.2008 11:41

Firma Acer uczciła kolejną rocznicę założenia wprowadzając
Aspire one – pierwsze w jej ofercie urządzenie internetowe.
Aspire one jest zupełnie nowym urządzeniem komunikacyjnym,
zaprojektowanym z myślą o zapewnieniu prawdziwej mobilności oraz
bezprzewodowego, ciągłego dostępu do Internetu z każdego miejsca.

Netbook Aspire one zaprojektowano tak, aby zapewniał natychmiastowy dostęp do sieci. Ponadto, dzięki systemowi operacyjnemu Linpus Linux Lite skrócono do minimum czasy uruchamia oraz wyłączania. Środowisko systemu Linux w komputerze Aspire one zostało wyposażone w intuicyjny, specjalnie zoptymalizowany interfejs programowy, który pozwala na łatwe korzystanie z aplikacji.

Obraz
© Aspire one (fot. Acer)

Aspire one powstał jako narzędzie do poruszania się po Internecie i zapewnia idealną równowagę między optymalnym przeglądaniem stron WWW oraz zmniejszonymi wymiarami wyświetlacza LCD: ekran o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 1024 x 600 pozwala na perfekcyjne połączenie wyraźnego i czytelnego obrazu z kompaktowymi wymiarami oraz małą masą.

*Łączność *Mały i elegancki komputer Aspire one pozwala utrzymywać łączność z całym światem niezależnie od miejsca pobytu. Jest standardowo wyposażony we wbudowaną kartę 802.11b/g WiFi umożliwiającą dostęp do sieci bezprzewodowych. Z myślą o jeszcze większej swobodzie wybrane modele są też oferowane z bezprzewodowymi interfejsami WiMAX lub 3G . Rezultat jest zawsze taki sam: natychmiastowe połączenie z Internetem, które można utrzymywać tak długo, jak to jest potrzebne.

Obraz
© Aspire one (fot. Acer)

*Zainstalowane oprogramowanie *Aspire one jest bardzo użytecznym narzędziem: umożliwia sprawdzanie poczty elektronicznej, dostęp do konta w banku internetowym, a także komunikowanie się ze znajomymi – wszystko przy użyciu intuicyjnego interfejsu opartego na systemie Linux , zapewniającego przejrzysty dostęp do wszystkich funkcji potrzebnych do przeglądania stron internetowych, pracy czy rozrywki. Preinstalowane aplikacje są podzielone według funkcji i wyświetlane na ekranie w 4 oddzielnych obszarach – Connect (łączność), Works (praca), Fun (rozrywka) oraz Files (pliki) – dzięki czemu użytkownik nigdy nie poczuje się zagubiony: im łatwiej można wykonać zadania, tym łatwiej można cieszyć się życiem.

Pomimo małej masy oraz kompaktowych wymiarów komputera użytkownicy mogą cieszyć się wspaniałym obrazem: Aspire one jest wyposażony w wyświetlacz CrystalBrite o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, podświetlany przez diody LED. Nad ekranem znajduje się wyjątkowa kamera internetowa Acer CrystalEye umożliwiająca strumieniowe przesyłanie obrazu na żywo oraz prowadzenie wideo-czatów i wideo konferencji.

*Wersje kolorystyczne pasujące do różnych upodobań *Aspire one wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, lecz również atrakcyjnymi kolorami nadającymi mu niepowtarzalny wygląd. Początkowo komputer Aspire one będzie dostępny w kolorach niebieskim oraz białym. Latem zostaną wprowadzone dwie nowe, łagodne, ciepłe barwy: brązowa i różowa.

Cztery kolory – szafirowy, biały, złotobrązowy oraz różowy – nadają netbookowi Aspire one charakterystyczny wygląd pasujący do stylu i osobowości jego szczęśliwego użytkownika.

*Pamięć oraz przenoszenie danych *Aspire one jest wyposażony w procesor Intel® Atom™, system operacyjny Linpus™ Linux® Lite lub Windows XP® Home oraz pamięć RAM o pojemności 512 MB lub 1 GB.

Dostępne są dwa rodzaje pamięci masowej: albo moduł NAND o pojemności 8 GB, albo wewnętrzny dysk twardy o pojemności 80 GB . Ponadto, Aspire one obsługuje 5 typów kart pamięci – Secure Digital, MultiMediaCard, Memory Stick, Memory Stick PRO, xD-Picture Card – co zapewnia pełną swobodę przenoszenia danych.

W celu zwiększenia pojemności pamięci masowej, Aspire one został wyposażony w drugie gniazdo kart SD współpracujące z wyjątkową funkcją Smart File Manager, która po włożeniu karty natychmiast powiększa pamięć masową dostępną dla użytkownika. Rozszerzanie pamięci masowej jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

*Łatwe w obsłudze, zaawansowane oprogramowanie *Firma Acer włożyła wiele wysiłku w opracowanie łatwego w obsłudze, wszechstronnego interfejsu użytkownika, opartego na bardziej naturalnym układzie graficznym i ułatwiającego korzystanie z oprogramowania. W rezultacie zastosowano system Linpus Linux Lite, który pozwala nawet nowicjuszom na intuicyjne poruszanie się po Internecie, jest „odporny na wirusy” i bardzo szybki.

Aspire one jest wyposażony w program one Mail, który pozwala na zarządzanie nawet sześcioma kontami poczty elektronicznej w jednym oknie aplikacji, w tym również kontami służbowymi. Z prawej strony wiadomości jest wyświetlana mała ikona pozwalająca na szybkie i jednoznaczne rozróżnianie kont pocztowych. Nie ma łatwiejszego sposobu na zastąpienie usług pocztowych w trybie push bez użycia korporacyjnego serwera pocztowego.

Aspire one jest też wyposażony w program Messenger, umożliwiający jednoczesny dostęp do usług opartych na różnorodnych komunikatorach internetowych, takich jak np. Skype, czy Microsoft Messenger. Aplikacja ta może być używana wraz z wbudowaną kamerą internetową, co pozwala na prowadzenie wideo-czatów oraz wideo konferencji.

Komputer Aspire one jest oferowany z preinstalowanym systemem operacyjnym Linpus Linux Lite lub Windows XP Home. Ponadto, na komputerze są zainstalowane dodatkowe programy, takie jak OpenOffice 2.3, one Mail, Messenger, Acer eRecovery Management, Acer Launch Manager, Adobe® Reader®, McAfee® Internet Security Suite, Microsoft Office Trial 2007 .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)