5 lat więzienia za dystrybuowanie filmów w Sieci?

5 lat więzienia za dystrybuowanie filmów w Sieci?

18.04.2007 11:30, aktualizacja: 19.04.2007 10:12

Sam Kuonen, 24-letni Amerykanin z miasta Columbus w stanie Georgia, przyznał się do dwóch zarzutów wprowadzenia do Internetu materiałów chronionych prawem autorskim ( mowa tu o filmach, które dystrybuowane były za pośrednictwem protokołu BitTorrent ). Kuonen został namierzony przez policję podczas operacji skierowanej przeciwko torrentowemu serwisowi Elite Torrents.

24-latek oskarżony jest o udział w grupie przestępczej, której celem było łamanie praw autorskich oraz nielegalne dystrybuowanie materiałów chronionych prawem autorskim. Wyrok w jego sprawie zostanie ogłoszony 16 lipca - Kuonenowi grozi kara maksymalnie 5 lat więzienia oraz nawet 250 tys. USD grzywny.

Oskarżony będzie już piątą osobą, która zostanie skazana za piractwo w wyniku przeprowadzonej przez amerykański Departament Sprawiedliwości operacji D-Elite - jej celem było zlikwidowanie serwisu Elite Torrents, który oferował odnośniki do plików ( m.in. muzyki, gier oraz oprogramowania ) dostępnych w sieci BitTorrent.

Przedstawiciele władz mówią, iż Kuonen był jednym z ważniejszych "uploaderów" Elite Torrents - oznacza to, iż to on wprowadzał do sieci nowe materiały multimedialne ( dzięki swoim kontaktom, był w stanie zdobyć wiele filmów i albumów muzycznych jeszcze przed ich oficjalną premierą rynkową ).

Warto wspomnieć, iż w szczytowym okresie swojej popularności serwis Elite Torrents miał blisko 135 tys. stałych użytkowników i oferował odnośniki do 17,8 tys. pirackich plików.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)