Handlował płytami na portalu aukcyjnym. Grozi mu 5 lat więzienia

Handlował płytami na portalu aukcyjnym. Grozi mu 5 lat więzienia

Handlował płytami na portalu aukcyjnym. Grozi mu 5 lat więzienia
Źródło zdjęć: © chip.pl
26.04.2013 09:30, aktualizacja: 26.04.2013 09:55

Wolscy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzewanego o to, że na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży nielegalne wersje oprogramowania m.in. Microsoftu.

Funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wolskiej Komendy uzyskali informację dotyczącą oferowania na jednym z portali internetowych nielegalnego oprogramowania. Funkcjonariusze niezwłocznie zajęli się sprawą i szybko ustalili mężczyznę, który może zajmować się tego rodzaju przestępczą działalnością. Okazał się nim 36-letni Marcin C. Po przeszukaniu pomieszczeń należących do Marcina C. policjanci znaleźli i zabezpieczyli dokumenty, pieczątki, sprzęt komputerowy oraz blisko 50. sztuk płyt zawierających prawdopodobnie nielegalne programy komputerowe. Jak ustalili funkcjonariusze, osoba ta, za pośrednictwem popularnego portalu aukcyjnego, mogła oferować do sprzedaży nielegalne kopie programów komputerowych. Za tego rodzaju działalność może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń, wartość zabezpieczonego w akcji oprogramowania przekracza 20. tysięcy złotych. Podrobione oprogramowanie sprzedawano w cenie zbliżonej do oryginalnych licencji, wykorzystując niewiedzę kupujących co do legalności tych kopii. Akcja wolskiej policji jest jedną z największych tego typu w tym roku.

Komentarzem do tej sprawy uraczył nas Microsoft:
- _ Piractwo przybiera różne formy i trzeba być szczególnie uważnym przy zakupie oprogramowania przez internet. Przestępcy coraz częściej podszywają się pod autoryzowanych sprzedawców, oferując nielegalne programy, dodatkowo zagnieżdżając w nich niebezpieczne, złośliwe oprogramowanie, które pozwala m.in. na kradzież poufnych danych użytkownika. Dokładamy wszelkich starań, aby chronić użytkowników przed stratami i pomóc oszukanym poszkodowanym w takich wypadkach – wszelkie przypadki i wątpliwości można do nas zgłaszać bezpośrednio, a my z pomocą odpowiednich organów państwowych podejmiemy interwencję. Działania policjantów z warszawskiej Woli zasługują na najwyższe uznanie, ponieważ doprowadziły do ujęcia szczególnie niebezpiecznego i przebiegłego handlarza, który mógł narazić na ryzyko setki nieświadomych użytkowników komputerów _ –. powiedział Krzysztof Janiszewski z warszawskiego biura Microsoft, odpowiedzialny za ochronę własności intelektualnej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nju.mobile – tanio i bez zobowiązań "

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)