3-krotny zoom optyczny standardem w komórkach?

3‑krotny zoom optyczny standardem w komórkach?

20.12.2007 14:30, aktualizacja: 20.12.2007 15:25

Zoom optyczny stanie się wkrótce standardem w wyposażonych w 5-megapikselowe "cyfrówki" telefonach komórkowych - tak przynajmniej wynika z analiz przedstawionych przez firmę Digitimes Research.

Z raportu Digitimes Research dowiadujemy się, że jeśli producencji telefonów wyposażonych w cyfrówkę z matrycą 5 MP ( lub więcej ) chcą zapewnić konsumentom możliwość wykonywania zdjęć odpowiednio wysokiej jakości, to będą musieli wyposażać te urządzenia w zoom optyczny lub system automatycznego ustawiania ostrości AF ( Auto Focus ). Można w nim przeczytać również, że 3-krotny zoom optyczny, który oferuje np. nowy model Sony Ericsson SO905iCS, może się niedługo stać standardem w takich urządzeniach.

Badacze twierdzą też, że wśród sprzedanych w 2008 roku telefonów komórkowych ponad 50 procent będzie wyposażonych w 2-megapikselową cyfrówkę, natomiast do 2010 roku aż 66 procent z nich będzie umożliwiało wykonywanie 3-megapikselowych zdjęć. Zwracają również uwagę na to, że 82 procent sprzedanych w przyszłym roku komórek będzie oferowało aparaty cyfrowe, co jest o dziesięć procent lepszym wynikiem w porównaniu do roku 2007.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)