Aparat Samsung WB500 - HD, ultra szeroki kąt i 10-krotny zoom

Aparat Samsung WB500 - HD, ultra szeroki kąt i 10‑krotny zoom

Aparat Samsung WB500 - HD, ultra szeroki kąt i 10-krotny zoom
23.04.2009 15:38, aktualizacja: 23.04.2009 15:48

Nowy aparat Samsung WB500, to wyposażony w matryce 10,2 mega piksela cyfrowy kompakt, który wprowadza zupełnie nowe możliwości fotografowania. Oferując ultra szeroki kąt 24mm obiektywu Schneider Kreuznach, model WB500 wykracza poza dotychczasowy zakres 28mm stosowany w konkurencyjnych konstrukcjach. Dodatkowo łączy to z 10 krotnym zoomem optycznym o imponujących parametrach 240mm (ekwiwalent dla 35mm).

Szeroki kąt obiektywu stwarza prawdziwe możliwości rozwinięcia kreatywnych pomysłów fotograficznych. W przeciwieństwie do klasycznych obiektywów, przy szerokim kącie zmieści się w kadrze znacznie więcej obrazu. Nie będziemy zatem prosić przyjaciół o pozowanie maksymalnie blisko siebie w trosce o uchwycenie wszystkich osób na jednej fotografii, czy też oduswać się do tyłu.

Zoom 240mm (ekwiwalent dla klatki 35mm) wspiera kreatywność i nieograniczone wykorzystanie możliwości fotograficznych. Użytkownicy mogą w spokoju wyszukiwać interesujące obiekty zdjęciowe. Tak długi zoom jest wprost stworzony do fotografowania wydarzeń sportowych, szczególnie jeśli znajdujemy się z dala od centrum wydarzeń i nie możemy decydować o idealnym punkcie fotografowania. Aby zwiększyć stabilność i uniknąć efektu poruszonych zdjęć –. jest to szczególnie istotne w przypadku fotografowania przy maksymalnym wykorzystaniu zoomu – Samsung wyposażył aparat w podwójną stabilizację obrazu. Fotografujący może wybierać pomiędzy optyczną stabilizacją obrazu, która pozwala zredukować poruszenia spowodowane ruchem dłoni lub użyć połączonej opcji stabilizacji optycznej i cyfrowej.

Obraz
© (fot. Samsung)

Dla fotografów, którzy cenią sobie możliwość manualnej kontroli wykonywanych przez siebie zdjęć, model WB50. oferuje szereg manualnych ustawień aparatu. Użytkownicy mogą regulować prędkość migawki, od 16 ~ 1/1,500 sekund, ustawienia przysłony i ogniskowej. Aparat daje również możliwość korekcji ekspozycji w zakresie ±2EV w odstępach co 1/3EV oraz włączenia wybranej czułości ISO – 80, 100, 200, 400, 800, 1600, a w przypadku zmniejszonej rozdzielczości do 3 mega pikseli nawet o wartości 3200.

Aparat WB50. wykorzystuje również, należącą do firmy Samsung, technologię Smart Album. Jest to narzędzie, które pozwala użytkownikom przeszukiwać różnego rodzaju pliki zapisane na karcie pamięci w poszukiwaniu konkretnego zdjęcia. Funkcja Smart Album automatycznie segreguje cyfrowe obrazy użytkownika i daje możliwość skrócenia procesu wyszukiwania poprzez pogrupowanie zdjęć według daty lub miesiąca, w którym zostało wykonane poszukiwane zdjęcie, rodzaju pliku – czy jest to fotografia, film video, czy może notatka głosowa, a nawet tonacji barw szukanej fotografii.

Co więcej, Samsung WB50. oferuje użytkownikom możliwość kręcenia filmów video w wysokiej rozdzielczości 720p, przy prędkości 30 klatek na sekundę. Dzięki kompresji H.264 możemy nagrywać znacznie więcej materiału, a co za tym idzie w lepszy sposób wykorzystać przestrzeń używanej karty pamięci SD lub SDHC. Technologia Successive Recording umożliwia zatrzymanie nagrywania i jego ponowne rozpoczęcie w dowolnym momencie, bez konieczności zapisywania poszczególnych klipów jako osobnych plików.

Model WB50. wyposażony został również w funkcję wykrywania twarzy, która pozwala wykryć do 9 twarzy i automatycznie dostosować parametry aparatu do ujęcia. Dzięki temu otrzymujemy zdjęcia o lepszej jakości i kompozycji. Również funkcja wykrywania uśmiechu pomoże w wykonaniu doskonałego, radosnego zdjęcia portretowego. Powoduje ona, że aparat wykonuje zdjęcie w momencie, w którym zarejestruje uśmiech na twarzy fotografowanej osoby. Z kolei wykrywanie mrugnięcia oczami sprawia, że aparat automatycznie rejestruje trzy kolejne zdjęcia, jeśli osoba, której wykonujemy fotografię zamknie oczy – jest to szczególnie pomocne w przypadku kadrowania na ekranie LCD, kiedy trudno jest rozpoznać czy oczy są zamknięte czy otwarte.

Inną, unikalną funkcją aparatu WB50. jest opcja Beauty Shot, która automatycznie rozjaśni i wyrówna odcień koloru skóry oraz usunie nieestetyczne zaczerwienienia. Oprócz tych wszystkich udogodnień WB500 posiada aż 12 różnych programów tematycznych, które oferują możliwość bezproblemowego ustawienia aparatu i uchwycenia najlepszego możliwego ujęcia w każdej, wybranej przez fotografa, sytuacji.

Dane techniczne:
Matryca 10.2 mega pikseli
Zoom optyczny 10x / obiektyw firmy Schneider Kreuznach
LCD 2.7” TFT-LCD (230k pikseli)
ISO Auto, 80, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200 (Przy rozmiarze 3MP)
Tryb filmowania Rozdzielczość HD 720P, 30kl/s, kodek H.264
Rozmiar 105mm/61.4mm/36.5mm
Szerokokątny obiektyw Schneider Kreuznach 24mm
10x zoom optyczny
Filmy HD 720p
Podwójna stabilizacja obrazu (Optyczna + Cyfrowa)
Wykrywanie twarzy/Wykrywanie uśmiechu/Wykrywanie mrugnięcia oczami/Autoportret/Beauty Shot/Red-eye Fix
Smart Album
Wyjaśnienie funkcji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)