83‑krotny zoom w nowym Nikonie P900

83-krotny zoom w nowym Nikonie P900
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.03.2015 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nikon pokazał nowy aparat kompaktowy z gigantycznym, bo aż 83-krotnym zoomem optycznym. Oznacza to, że obiekty widoczne w kadrze możemy przybliżyć nawet 166 razy (przy wspomaganiu cyfrowym). Coolpix P900 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz opcję nagrywania filmów w Full HD 1080/60p z dźwiękiem kierunkowym.

Zdumiewający zoom optyczny obejmuje zakres ogniskowych od 24 mm do 2000 mm, a dzięki funkcji Dynamic Fine Zoom można go rozszerzyć do 4000 mm. Takie możliwości pozwalają rejestrować najdrobniejsze detale zarówno na zdjęciach, jak i na filmach. Jasny obiektyw – od f/2,8 do f/6,5 – rejestruje wyraźny obraz o wysokiej rozdzielczości, nawet przy ustawieniu ogniskowej teleobiektywu na 2000 mm (odpowiednik w formacie małoobrazkowym).

Szybki autofokus i zredukowane do minimum opóźnienie spustu migawki zapewniają krótki czas reakcji, a udoskonalona funkcja optycznej redukcji drgań (VR) z podwójną detekcją sprawia, że fotografowanie z ręki przy ogniskowej teleobiektywu jest stabilne. Eliminuje to ewentualne rozmycie obrazu – efekt odpowiada skróceniu czasu otwarcia migawki o 5 stopni. Mechanizm redukcji drgań poprawia pochłanianie wibracji dzięki jednoczesnej detekcji ruchu pochodzącego z obiektywu (czujnik prędkości kątowej) i z matrycy (informacje o wektorze ruchu). Umożliwia to dokładniejsze obliczenia stopnia poruszenia obrazu i efektywniejszą redukcję drgań.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kadrowanie ułatwia ruchomy monitor LCD (RGBW) o przekątnej 3 calii i rozdzielczości 921 tys. punktów. Ponadto, wbudowany wizjer elektroniczny z czujnikiem zbliżenia oka pozwala na szybką zmianę stylu fotografowania, automatycznie przełączając obraz, gdy tylko fotografujący zbliży oko do wizjera.

Wbudowany moduł z obsługą międzynarodowych systemów satelitarnych GPS/GLONASS/QZSS dostarcza szczegółowe informacje, umożliwiając rejestrowanie miejsc fotografowania w czasie podróży po całym świeci, a wbudowana obsługa technologii Wi-Fi i NFC umożliwia udostępnianie zdjęć. Przycisk zoomu krokowego obok dźwigni zoomu pomaga ponownie namierzyć obiekt, który zniknął z pola widzenia, przez skrócenie ogniskowej i poszerzenie kąta widzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)