Złodzieju, teraz nie ma mnie w domu!

Złodzieju, teraz nie ma mnie w domu!
Źródło zdjęć: © pleaserobme.com

19.02.2010 13:30, aktual.: 19.02.2010 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis PleaseRobMe.com powstał po to, by ostrzegać przed bezmyślnym korzystaniem z serwisów społecznościowych.

Serwisy społecznościowe, a zwłaszcza mikroblogi, zachęcają do wysyłania komunikatów o tym, czym się właśnie zajmujemy. Wiele osób relacjonuje światu wiele detali ze swojego życia, często nie zdając sobie sprawy, że mogą one zostać wykorzystane przez przestępców. Zagrożenia związane z beztroskim publikowaniem ważnych informacji widać dobrze na przykładzie serwisu PleaseRobMe.com. Zebrane w jednym miejscu mogą stać się wygodnym przewodnikiem zachęcającym złodziei do odwiedzin prawdopodobnie pustych domów.

Obraz
© (fot. pleaserobme.com)

Treść strona jest generowana automatycznie - trafiają na nią wyniki przeszukiwania Twittera z użyciem frazy "4sq -@foursquare". Znalezione aktualizacje związane ze społecznościową grą Foursquare, w której gracze, realizując kolejne cele gry, za pomocą Twittera informują, że wyszli z domu. Uczestnicy gry "kolonizują" bowiem swoje miasta - muszą za pomocą strony Foursqare poinformować o dotarciu do wyznaczonych punktów, za co otrzymują nagrody. Jednak w ten sposób komunikują też że nie ma ich w domu. Jak słusznie zauważa autor strony, takie informacje mogą zachęcić do "kolonizacji" ich własnego domu przez amatorów cudzej własności.

Choć serwis PleaseRobMe.com zamieszcza informacje o tym, kogo nie ma w domu, tak naprawdę nie zachęca do przestępstw. W intencji Boy'a Van Amstela, jego twórcy, ma on ostrzegać przed niebezpieczeństwem bezmyślnego korzystania z serwisów społecznościowych i ogłaszania światu za ich pomocą zbyt wielu szczegółów z życia każdego z nas. Taka szczerość może bowiem drogo kosztować.

Więcej informacji: PleaseRobMe.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)