THQ Nordic nie próżnuje: najpierw Gothic, teraz Dead Island 2

THQ Nordic nie próżnuje: najpierw Gothic, teraz Dead Island 2
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.05.2019 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio dużo możemy usłyszeć o THQ Nordic - firma niedawno przejęła Piranha Bytes, odpowiedzialne za takie tytuły jak "Gothic", "Risen" czy "Elex", a teraz potwierdza prace nad "Dead Island 2". THQ Nordic zasugerowało, że nie będziemy czekać długo na nową grę o zombie.

Miłośnicy gier o zombie mogą dobrze pamiętać serię Dead Island, ale nadejście kontynuacji wydawało się mało prawdopodobne. Prace nad "Dead Island 2" były prowadzone jeszcze w 2014 roku, a premiera gry miała odbyć się w 2015. Gra nie została ukończona, a projekt wyciszono. Jednak teraz znów możemy mieć nadzieję, że popularna gra o zombie doczeka się kontynuacji.

"Dead Island 2" od THQ Nordic

Do tej pory prawa do serii Dead Island miało studio Deep Silver, które jednak w ubiegłym roku zostało wykupione przez THQ Nordic. Podczas wczorajszej konferencji nowy właściciel wspomniał, że nie porzucono prac nad "Dead Island 2". Warto wspomnieć, że prace nad grą były prowadzone już przez studia Yager Developments i Sumo Digital, były też plotki, że grę przejęło studio Dambuster. Mamy nadzieję, że dowiemy się czegoś więcej na tegorocznych targach E3.

Obraz
© Materiały prasowe

Warto wiedzieć, że "Dead Island" i "Dead Island Riptide" to gry stworzone przez polskie studio Techland.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że THQ Nordic przejęło również studio Piranha Bytes, które znamy z takich tytułów jak seria "Gothic", "Risen" czy "Elex". Dodatkowo możemy mieć nadzieję, że zobaczymy nową odsłonę "Gothica", ponieważ firma zapowiedziała, że na E3 zobaczymy "remake, na który gracze czekali od bardzo dawna" oraz "nową odsłonę gry/serii uwielbianej przez wszystkich".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)