Zdjęcia inaczej niż zwykle

Zdjęcia inaczej niż zwykle
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.08.2010 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwielbiasz pstrykać zdjęcia, ale ich układanie w albumach Cię nuży? Wieszanie fotek na ścianie wydaje Ci się zbyt banalne? A może zbiory nie mieszczą się już na półkach? Po wakacjach Twoja kolekcja na pewno się powiększy. Rusz głową! Fotografie można pokazać inaczej.

Niestandardowo wykorzystane zdjęcia to sposób na oryginalny wystrój wnętrz czy niebanalny prezent. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które tchną nowe życie w robione przez Ciebie fotografie.

*Kalendarz wspomnień *
Nieraz pewnie wybierałeś kalendarz, bo urzekły Cię zamieszczone w nim zdjęcia. Zastanów się dlaczego nie stworzyć własnego, wypełnionego zdjęciami chwil, miejsc lub osób, o których chciałbyś pamiętać? To także dobry pomysł na obdarowanie bliskiej osoby. Nawet jeśli sam nie radzisz sobie dobrze z obsługą komputerowych programów graficznych, w Internecie znajdziesz wiele ofert firm, które za niewielką opłatą przygotują kalendarz ze zdjęciami, które im dostarczysz.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Kolaż na ścianę i okładka
Kolaż to pochodząca z Francji technika tworzenia kompozycji z wycinków różnych materiałów, gazet, pocztówek, a także zdjęć. Wybierz kilka –. kilkanaście ulubionych fotografii i używając nożyczek, kleju oraz własnej fantazji stwórz radosny obraz, który zawiśnie na ścianie lub zastąpi okładkę pamiętnika, notesu, albumu... – Zdjęcia najszybciej i najtaniej drukuje się w domu – radzi Jacek Bryś, starszy specjalista ds. produktu w firmie Black Point, produkującej m.in. papier fotograficzny. – W razie potrzeby w każdej chwili można wydrukować nowe zdjęcie, bez konieczności czekania na realizację zamówienia w laboratorium fotograficznym.

Fototapeta
Jeleń na rykowisku, sentymentalny zachód słońca czy żar tropików –. pamiętacie motywy popularnych w latach 90-tych fototapet? Na szczęście to już za nami. Moda na fototapety wraca, ale w subtelniejszym wymiarze. Fotografia kolorystycznie wpisująca się w styl pomieszczenia może być ciekawym elementem wystroju, pod warunkiem, że nie będzie zbyt duża. Do tego celu wybieraj pejzaże lub zdjęcia przyrody. Możesz też zabawić się w Warhola. Wzorem jego słynnych portretów (np. Marylin Monroe), powiel w programie graficznym dowolny obraz w wielu wersjach kolorystycznych. Tak powstała kompozycja nadaje się zarówno na ściany salonu, jak i pokoju dziecinnego – wystarczy dobrać odpowiednią fotografię. Efekt: niestandardowy i indywidualny wystrój wnętrza, którego nie znajdziesz w żadnym katalogu.

To tylko kilka propozycji, ale pomysłów może być o wiele więcej. Wystarczy puścić wodze fantazji, a twórczej weny szukać wszędzie, choćby i w samych zdjęciach. Nie ma lepszej inspiracji niż obraz, który pozwala zatrzymać minioną chwilę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)