Nadia - aparat fotograficzny inny niż wszystkie

Nadia - aparat fotograficzny inny niż wszystkie
Źródło zdjęć: © andrewkupresanin.com

26.07.2010 17:37, aktual.: 27.07.2010 09:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadia jest to koncepcyjny projekt cyfrowego aparatu fotograficznego, który sam zdecyduje czy warto fotografować dany obiekt. Urządzenie zostało zamknięte w czarnej obudowie...

Perfekcyjnie wykonane zdjęcia wymagają czasu i umiejętności. W przypadku aparatów cyfrowych koszty ich robienia są praktycznie zerowe. Jednak co, jeśli nie mamy czasu ani ochoty na poznawanie tajników fotografowania? Idealnym rozwiązaniem tego problemu byłby aparat, który automatycznie zdecyduje jakich ustawień użyć, i wskaże jak ustawić się względem fotografowanego obiektu.

Nadia jest to koncepcyjny projekt cyfrowego aparatu fotograficznego, który sam zdecyduje czy warto fotografować dany obiekt. Urządzenie zostało zamknięte w czarnej obudowie. Tak jak w przypadku zwykłych aparatów cyfrowych, Nadia posiada obiektyw, jednak wyświetlacz LCD pełni w nim zupełnie inną funkcję. Podczas robienia zdjęć na ekranie nie są prezentowane obiekty, ale procentowa ocena ujęcia. Dopiero jeśli wartość ta, zbliżona jest do 100. mamy pewność, że zdjęcie będzie perfekcyjne i możemy je wykonać.

Zobacz materiał wideo

Pomysł jest bardzo ciekawy i może zainteresować wielu amatorów fotografii. Niestety jak na razie jest to tylko projekt koncepcyjny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)