Zdjęcia i dokumenty Office ważniejsze niż portfel

Zdjęcia i dokumenty Office ważniejsze niż portfel

Zdjęcia i dokumenty Office ważniejsze niż portfel
Źródło zdjęć: © Microsoft
13.05.2010 11:55, aktualizacja: 13.05.2010 12:08

Coraz więcej osób bardziej obawia się utraty swoich danych, zdjęć, filmów oraz dokumentów (42%), niż zgubienia własnego portfela (40%). Jak wynika z badania przeprowadzanego w marcu tego roku przez Impulse Research na zlecenie firmy Toshiba, aż 70% użytkowników choć raz utraciło ważny dokument Office, więc 89% z nich archiwizuje już swoje dane.

Zaskakujące jest to, że 57. ankietowanych nigdy tego nie robiło. Większość z osób w wieku 18-24 lat najbardziej obawia się włamania do domu (70%), a na drugim miejscu - problemów ze swoim komputerem (65%).

Obraz
© (fot. Microsoft)

Problem będzie narastał. Według badań IDC Digital Universe Study, przeprowadzonych w maju tego roku, liczba plików, obrazów, nagrań i nośników informacji cyfrowych do 202. roku wzrośnie 67-krotnie. Z kolei w zeszłym roku, ilość informacji cyfrowych wzrosła o 62 % w stosunku do roku 2008 i wyniosła 800 mld gigabajtów.

Ten problem już dziś w pewnym stopniu rozwiązuje Windows Live SkyDrive - wirtualny dysk o pojemności 2. GB, na którym każdy użytkownik może za darmo przechowywać wszystkie swoje zdjęcia czy dokumenty tak, jak w folderze na swoim komputerze. Do Windows Live SkyDrive można dostać się za pośrednictwem komputera, telefonu komórkowego, a nawet telewizora - wystarczy dostęp do Internetu. Nasze pliki możemy udostępnić wybranym osobom wysyłając odnośnik pocztą elektroniczną. Możemy gromadzić i prezentować swoje zdjęcia, filmy, materiały graficzne, notatki z zajęć czy współdzielić nasze dokumenty np. z kolegami z uczelni. Pojedyncze pliki mogą mieć wielkość maksymalnie 50 megabajtów.

Z badań przeprowadzonych przez firmę Microsoft w 2009 roku wynika, że najczęściej przechowujemy nasze zdjęcia na kartach pamięci, płytach CD oraz w folderach na komputerze. Coraz rzadziej je wywołujemy, nagrywamy na DVD czy też zapisujemy na pamięciach USB. Coraz częściej jednak przechowujemy zdjęcia na serwisach społecznościowych oraz na stronach internetowych przeznaczonych do gromadzenia i udostępniania zdjęć, takich jak np. Flickr.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)