Zawody ERC z udziałem Andy'ego Weira

Zawody ERC z udziałem Andy'ego Weira
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.06.2015 14:39, aktual.: 24.06.2015 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andy Weir, autor bestsellerowej powieści "Marsjanin", na podstawie której powstaje film w reżyserii Ridleya Scotta, spotka się z fanami z Polski podczas pierwszego dnia zawodów European Rover Challenge (ERC 2015).

Film Marsjanin z Mattem Damonem w roli głównej swoją premierę będzie miał dopiero w listopadzie, ale już we wrześniu goście ERC będą mieli okazję jako pierwsi w Polsce, porozmawiać z autorem książki. Powieść, którą zalicza się do literatury science-fiction, pokochali nie tylko miłośnicy gatunku, dzięki czemu znalazła się ona na pierwszym miejscu na liście najchętniej kupowanych książek w Stanach Zjednoczonych. Fani podczas wideorozmowy będą mogli na żywo zadawać pytania dotyczące twórczości autora, planów na przyszłość oraz tego, w jaki sposób udało mu się zrealizować marzenia z dzieciństwa i przekłuć swoje pasje w międzynarodowy sukces.

Podczas European Rover Challenge swoją europejską premierę będzie miała również amerykańska seria komiksów "Generation One - Children of Mars". Autorzy, wykorzystując dostępną wiedzę naukową, stworzyli opowieść dla dzieci i młodzieży o pierwszym pokoleniu, które urodziło się i wychowało na Marsie.

- Zarówno książka, jak i komiks są bardzo dokładne pod względem naukowym – mówi Łukasz Wilczyński, prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, organizator European Rover Challenge. - Większość technologii opisanych w tych publikacjach rzeczywiście istnieje. Autorzy są pasjonatami fizyki, nowych technologii i kosmosu. W przystępny i ciekawy sposób przybliżają czytelnikom naukowe zagadnienia związane z kolonizacją Marsa i podróżami kosmicznymi. Dlatego niezmiernie cieszymy się, że zostali ambasadorami, organizowanych przez nas zawodów robotów marsjańskich.

European Rover Challenge to największa impreza robotyczno-kosmiczna w Europie. Odbędzie się w dniach 5-6 września 2015 r. w Podzamczu. Do województwa świętokrzyskiego zjedzie ponad 300 konstruktorów prototypów łazików marsjańskich, by rywalizować w konkursie robotycznym. Wydarzenie jest darmowe i otwarte dla wszystkich pasjonatów nauki i kosmosu. Towarzyszyć mu będą pokazy naukowo –technologiczne oraz spotkania z ekspertami.

Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Gospodarki. Partnerami zostały Europejska Agencja Kosmiczna, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Województwo Świętokrzyskie, Mars Society Polska, WObit, ASTOR, ABM Space Education. Organizatorami ERC jest Europejska Fundacja Kosmiczna i Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu. Producentem wydarzenia jest agencja Planet PR.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)