Zaplanuj swoją podróż w internecie - przydatne narzędzie

Zaplanuj swoją podróż w internecie - przydatne narzędzie
Źródło zdjęć: © Lokalizacja.info

21.07.2014 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Część osób wybierając się na wakacje nie chce o niczym myśleć, niczego planować. Wybierają one zorganizowane wycieczki typu all-inclusive. Coraz bardziej popularne jednak staje się samodzielne aranżowanie wakacyjnego wypoczynku. Tutaj planery internetowe są wręcz nieodzownym narzędziem.

Podstawą wszelkich działań jest rzecz jasna mapa. Od sprawdzenia położenia hotelu, przez lokalizację miejsc, które chcemy zwiedzić, po dojazdy na lotnisko czy stację kolejową. Aktualna i precyzyjna mapa, z bogatą bazą punktów POI (stacje benzynowe, hotele czy bankomaty) jest kluczowym elementem solidnego planera internetowego. Jedną z najlepszych na polskim rynku znajdziemy w serwisie Emapi.pl. Jest to portal autorstwa Spółki Emapa, z której mapy Polski znajdziemy m.in. w nawigacjach NaviExpert, iGO, Mio, GoClever, Mireo czy Navmax. To na tych samych planach oparte są serwisy jakdojade.pl, traffic.naviexpert.pl czy internetowe mapy zasięgu i/lub lokalizacji placówek sieci Orange oraz Plus.

Co jeszcze oferują planery? Oczywiście wyznaczanie tras. Niektóre, jak Emapi.pl posiadają bardziej rozbudowane opcje: kalkulację tras nie tylko dla samochodów, ale także komunikacji publicznej czy pieszych, możliwość uwzględnienia danych o ruchu i opłat drogowych. Ponadto, znaleźć na nich można dodatkowe, istotne z punktu turystów informacje. Jakie? Emapi.pl, czy Google Maps udostępnia m.in. mapę hybrydową czyli połączenie zdjęć lotniczych wysokiej rozdzielczości ze zwykłą mapą cyfrową, dzięki której możemy jeszcze lepiej zapoznać się z interesującą nas okolicą. Na serwisie Emapy znajdziemy ponadto nakładkę dedykowaną specjalnie dla turystów –. Mapę Turystyczną. Zawiera ona m.in. rzeźbę terenu, szereg szlaków turystycznych (piesze, rowerowe, konne, narciarskie) i specjalne POI turystyczne(bacówki, pałace, pomniki, pola namiotowe i in.).

Jak widać internet aż kipi od zasobów stworzonych specjalnie z myślą o wakacjach, dzięki którym planowanie wypoczynku będzie znacznie łatwiejsze –. niezależnie czy będzie to trekkingowy wypad w Beskidy, wyjazd na morze czy zwiedzanie Krakowa.

Polecamy na stronach Lokalizacja.info: Przypilnuj dziecka. Zdalnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)