Aplikacje na letnie wyjazdy - niezbędnik urlopowicza

Aplikacje na letnie wyjazdy - niezbędnik urlopowicza

Aplikacje na letnie wyjazdy - niezbędnik urlopowicza
Źródło zdjęć: © Alex E. Proimos / flickr.com / CC
25.04.2012 15:40, aktualizacja: 26.04.2012 13:37

Zbliża się długi weekend majowy, a wraz z nim początek sezonu letnich wyjazdów turystyczno-wypoczynkowych. Udając się w podróż warto odpowiednio się przygotować i zabrać ze sobą… smartfona oraz zaopatrzyć się w garść aplikacji, które uprzyjemnią i ułatwią nam podróż.

Aby zaplanować wyjazd, nie potrzeba już grubej mapy czy wcześniej sporządzonej listy miejsc wartych odwiedzenia. To wszystko może zastąpić nowoczesny telefon komórkowy. Uzbrojony w odpowiednie oprogramowanie smartfon ułatwi podróż, pozwoli szybko zlokalizować hotel, restaurację, punkty usługowe, zaplanować rozmaite rozrywki czy po prostu poruszać się po zwiedzanym mieście. Dzięki bogatym bazom danych, możliwości szybkiej aktualizacji oraz integracji z rozwiązaniami typu GPS, aplikacje mobilne zapewniają obecnie natychmiastowy dostęp do najważniejszych informacji i pozwalają na zaoszczędzenie czasu, a często również nerwów.

Zaplanuj podróż

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wyruszając w podróż warto wcześniej zaplanować optymalną trasę tak, aby sprawnie i bezpiecznie dotrzeć do celu.Coraz większą popularnością cieszą się m.in. mobilne nawigacje, takie jak Google Maps, Nawigacja Nokia czy NaviExpert, często preinstalowane przez producentów telefonów oraz operatorów sieci komórkowych. Oprogramowanie tego typu, poza możliwością wyznaczenia najdogodniejszej trasy oferuje użytkownikom dostęp do baz punktów POI (point of interest), umożliwiając w łatwy sposób odnalezienie stacji benzynowych, hoteli, restauracji czy obiektów handlowych.

Wyruszając w podróż warto również zaopatrzyć się w tematyczne aplikacje, takie jak „Niezbędnik w podróży”, „Welcome2Poland”. czy „Chcę Taxi”. Co ważne, są one darmowe. Aby z nich korzystać wystarczy telefon z dostępem do internetu. Obecnie wszyscy operatorzy sieci komórkowych oferują abonamenty lub specjalne pakiety obejmujące bezprzewodowy transfer danych i dostęp do sieci, które z łatwością można dopasować do indywidualnych wymagań. Ponadto, coraz bardziej powszechne stają się darmowe hotspoty, zarówno prywatne, jak i publiczne.

W podróży

W czasie wyjazdów samochodowych pomocnym rozwiązaniem może być aplikacja „Niezbędnik w podróży”. Dzięki niej każdy kierowca będzie w stanie szybko odnaleźć na mapie najbliższą stację benzynową, warsztat lub w razie konieczności zamówić pomoc drogową czy zarezerwować miejsce do spania. Aplikację „Niezbędnik w podróży” można pobrać bezpłatnie ze strony iTunes lub AndroidMarket.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Niezbędnik turysty

Dotarliśmy na miejsce i co dalej? Wszystkie informacje przydatne turystom szybko możemy odnaleźć dzięki „Welcome2Poland”.Aplikacja zapewnia w chwili obecnej dostęp do bogatej bazy danych 6. tys. POI, umożliwiając w łatwy sposób wyszukanie oraz nawiązanie kontaktu, m.in. z hotelami, placówkami gastronomicznymi, klubami oraz innymi punktami usługowymi. Baza ta jest codziennie powiększana i aktualizowana.

Użytkownicy mogą skorzystać z takich danych, jak: adres, nr telefonu, e-mail oraz położenie na mapie. Ponadto, aplikacja zawiera obszerne opisy ponad 60. atrakcji turystycznych, a także informacje ułatwiające przemieszczanie się po mieście, takie jak: lista korporacji taksówkarskich z cenami, popularne trasy spacerowe czy dostęp do map zintegrowanych z systemem GPS.

Aby ułatwić użytkownikom dostęp do wszystkich informacji oferowanych przez „Welcome2Poland”, aplikacja została podzielona na cztery główne zakładki: „Lista potrzeb”, takich jak: chcę jeść i pić, potrzebuję transportu, szukam noclegu, szukam rozrywki, na zakupy, najbliższe bankomaty czy nagłe przypadki, „Katalog”, „Mapa”. oraz „Zainspiruj mnie”.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Co ważne, aplikacja działa zarówno w trybie online, jak i offline. Dzięki temu, użytkownicy mogą korzystać z baz danych bez względu na miejsce, w którym się znajdą oraz bez narażania się na ewentualne koszty związane z transferem danych w roamingu.

Obecnie Welcome2Poland zawiera informacje dotyczące największych polskich miast:. Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia i Trójmiasta.

Oprogramowanie zostało przygotowane w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej i rosyjskiej, tak więc warto polecić je znajomym z zagranicy, planującym odwiedzić Polskę, m.in. w czasie zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Z myślą o zagranicznych turystach, aplikacja została dodatkowo wyposażona w specjalną listę „TOP 10” rzeczy, które warto w Polsce kupić, spróbować, zobaczyć oraz zrobić. To także ciekawa propozycja dla osób, które rzadko podróżują po naszym kraju oraz okazja,by odkryć nieznane oblicza Polski. Aplikację„Welcome2Poland”można pobrać bezpłatnie ze strony iTunes lub AndroidMarket.

Jak poruszać się po mieście

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Podczas urlopu warto zostawić samochód na parkingu i jak najczęściej wyruszać na wyprawę po okolicy pieszo. W przypadku, gdy odległości są jednak za duże lub zależy nam na szybkim przemieszczeniu się w obrębie miejscowości można skorzystać z lokalnych usług taksówkarskich. Aby nie szukać przewoźników „w ciemno”, dobrze mieć pod ręką aplikację „Chcę Taxi”. Oprogramowanie pozwala szybko wyszukać korporację taksówkarską i automatycznie dopasowuje listę dostępnych firm do aktualnego położenia użytkownika. Wyświetlane dane zawierają m.in. informacje dotyczące adresu, nr telefonu kontaktowego oraz płatności. Namiary wybranej korporacji można ponadto dodać do kontaktów tak, aby w przyszłości móc szybko zamówić taksówkę lub przekazać dane znajomym. Przydatną funkcją jest także automatyczny dostęp do map, ułatwiających wyznaczenie trasy dojazdu do wybranej lokalizacji, dzięki czemu unikniemy „przymusowego zwiedzania” okolicy. Aplikacja „Chcę Taxi” dostępna jest bezpłatnie w iTunes lub AndroidMarket.

Uzbrojeni w smartfona z bogatym zestawem aplikacji możemy śmiało wyruszyć nawet w najdłuższą podróż.

źródło: pkt.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)