Nowa funkcja Google Maps. Zaplanuj wyjście wspólnie ze znajomymi

Nowa funkcja Google Maps. Zaplanuj wyjście wspólnie ze znajomymi

Nowa funkcja Google Maps. Zaplanuj wyjście wspólnie ze znajomymi
Źródło zdjęć: © google
Arkadiusz Stando
26.09.2018 14:35, aktualizacja: 27.09.2018 09:26

Mapy Google'a wykorzystujemy w przeróżnych celach. Gdy wybieramy się na wakacje, sprawdzamy trasę dojazdu, gdy mamy coś do załatwienia. Już teraz mapy sprawdzają się świetnie i cieszą sporą popularnością, ale Google wciąż je ulepsza.

Google wie, do czego użytkownicy wykorzystują ich aplikacje. Szczególnie mapy, które w tym roku otrzymały sporą aktualizację. Zmiany znacznie poszerzyły horyzonty wykorzystywania aplikacji, dodając między innymi więcej rodzajów potencjalnie wyszukiwanych przez nas miejsc. Łatwiej jest teraz odnaleźć się w obcym nam otoczeniu.

Podczas moich ostatnich pobytów zagranicą, świetnie odnajdywałem się w każdym nieznanym mi wcześniej mieście, dzięki mapie Google'a. W trybie "odkrywaj" znajdziemy wszystko co nam potrzeba, np. bankomat, który mapa wyszuka nam w języku państwa, w którym aktualnie przebywamy. Mały szczegół, a cieszy - łatwo nauczyć się paru nowych słówek, bez potrzeby korzystania z Translate'a.

Odnowione Google Maps wprowadzi dodatkowe ułatwienie dla osób planujących wspólne wycieczki, czy po prostu wyjścia z innymi. Google chce rozwiązać problem, znany każdemu, kto kiedyś planował takie spotkanie. Szczególnie, jeśli macie wybrednych znajomych, szukanie miejsca może dać się we znaki. Wówczas bez konwersacji grupowej na Messengerze się nie obędzie. Ale w przypadku innego składu przy każdym wyjściu zakładać nową konwersację? To pewnie męczące.

Google postanowiło dodać funkcję utworzenia listy miejsc na mapie, którą możemy udostępnić znajomym za pomocą wygenerowanego linku. Następnie odbywa się głosowanie. Na każde z zaznaczonych na mapie miejsc można oddać głos kciukiem w górę lub w dół. Członkowie "wycieczki" mogą również dodawać swoje propozycje, lub usuwać czyjeś. Czy teraz będzie prościej się spotkać?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)