Jak działa technologia TomTom IQ Routes?

Jak działa technologia TomTom IQ Routes?

Jak działa technologia TomTom IQ Routes?
19.03.2010 15:03

Obecna w nawigacjach TomTom technologia IQ Routes pozwala wyznaczyć do 35% szybszą trasę do wybranego miejsca docelowego

Rozwiązanie zapewnia, że kierowcy automatycznie otrzymują aktualne i precyzyjne czasy podróży. Najbardziej odpowiednia trasa zostaje dopasowana z uwzględnieniem dnia tygodnia i godziny. IQ Routes bierze pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na opóźnienie podróży.

Jak to działa?

Firma TomTom posiada ogromną bazę danych, która zawiera bezcenne informacje na temat rzeczywistego doświadczenia kierowców, zebranych przez lata od ponad 4. milionów użytkowników. Za pomocą tych danych technologia TomTom IQ Routes oblicza optymalną trasę, właściwą dla konkretnego dnia tygodnia i godziny, w której podróżujemy. Trasa wyznaczana jest na podstawie rzeczywistych danych dotyczących prędkości na drodze, a nie tylko maksymalnej, dopuszczalnej w danym miejscu prędkości.

Pod uwagę brane są także opóźnienia, które mogą spowolnić podróż (ruchliwe skrzyżowania, przejścia dla pieszych a nawet zakorkowane okolice centrów handlowych). Te dane nie tylko ogólnie poprawiają jakość nawigacji TomTom, ale są szczególnie pomocne w poprawie jakości szczegółowego wyznaczania tras w określonym czasie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)