Z jakich marek smartfonów i tabletów najczęściej korzystają Polacy?

Z jakich marek smartfonów i tabletów najczęściej korzystają Polacy?

Z jakich marek smartfonów i tabletów najczęściej korzystają Polacy?
Źródło zdjęć: © Luke Wroblewski / CC
30.06.2016 14:07, aktualizacja: 02.07.2016 09:46

Dzięki badaniu Mobience, którego głównym zadaniem jest pasywny pomiar korzystania z urządzeń mobilnych, otrzymujemy także informacje, z jakich modeli urządzeń korzystają paneliści. Pod uwagę wzięto telefony i tablety z systemem operacyjnym android. Które modele okazały się najpopularniejsze? Czy na przestrzeni roku nastąpiły zmiany?

Samsung na prowadzeniu, jednak z wyraźnym spadkiem

Porównując dane z analogicznych miesięcy, w 201. roku o 10 proc. zmalała liczba użytkowników smartfonów marki Samsung. W 2016 roku użytkownicy smartfonów postawili na Huawei, który jeszcze rok temu był na 8-mym miejscu, teraz pojawił się na 5 miejscu z 3 proc. udziałem.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Z badania dowiadujemy się również, które modele najczęściej wybierali użytkownicy. W przypadku Samsunga - model Galaxy S III, najczęściej wybierany telefon Sony to model Xperia M2. Użytkownicy LG wybrali model Spirit HTC Desire 820, a Huawei - P8.

Lenovo zyskało w 2016

Ranking producentów tabletów wygląda natomiast zupełnie inaczej. Tablety marki Samsung straciły w porównaniu z rokiem 2015. jednak nadal znajdują się na podium. Lenovo znacząco podwyższyło swój wynik (aż o 10 punktów procentowych), dzięki czemu utrzymuje się na 2 miejscu. Z miejsca 3 zniknął Rockchip, a na jego miejscu pojawił się TCL. Czwarte miejsce ex aequo, z taką samą liczbą użytkowników, zajmują Asus i LG. Jakie modele tabletów najchętniej wybierali użytkownicy? Pierwsze 2 miejsca należą do Samsunga i modeli Galaxy Tab 3 i Galaxy Tab 2, tablety pojawiają się w różnych wersjach, jeśli chodzi o rozdzielczość. Na trzecim miejscu znalazł się Lenovo A3500-FL. Najpopularniejszym modelem z firmy TCL był I213, z ASUS MeMO Pad HD 7, a z LG model G Pad 8.0.

Ulubione urządzenia kobiet i mężczyzn

W roku 201. wśród panelistów, zarówno wśród kobiet i mężczyzn, najpopularniejszy był model Sony Xperia M2 LTE. Sony w gronie mężczyzn zajął również 2 miejsce z modelem Xperia Z1 i miejsce 3 z modelem Xperia Z3 Compact. Kobiety wybierały częściej Samsunga, bo to on zajął miejsce 2 i 3 z modelem Galaxy S III GT-I9305 i GT- I9300.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Firma Samsung zajmuje połowę miejsc na liście najczęściej wybieranych telefonów przez kobiety, co ciekawe w rankingu popularności wśród mężczyzn, ta marka pojawia się jedynie dwa razy, natomiast 5 razy pojawia się Sony z różnymi wersjami modelu Xperia. Dla porównania - w 201. roku pierwsze dwa miejsca zajmował Samsung Galaxy, u kobiet na pierwszym miejscu był model S III, na drugim S IV, u mężczyzn odwrotnie. W obu grupach na trzecim miejscu pojawił się Sony Xperia M2 LTE.

Źródło: Spicy Mobile

jb

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)