2010 rokiem tabletów z procesorami ARM

2010 rokiem tabletów z procesorami ARM

2010 rokiem tabletów z procesorami ARM
Źródło zdjęć: © IDG.pl
10.03.2010 23:00, aktualizacja: 11.03.2010 10:03

W obecnym roku będziemy świadkami prawdziwego wysypu podobnych do iPada tabletów z procesorami ARM - przewiduje Roy Chen z firmy ARM. Jego zdaniem na rynku pojawi się ponad 50 takich konstrukcji.

Zdaniem Roy'a Chena premiera najnowszego dziecka Apple - tabletu iPad - spowoduje, że w tym roku na rynek może trafić aż 5. podobnych konstrukcji, które będą korzystały z procesorów zbudowanych w oparciu o architekturę ARM.

Obraz
© Tablet firmy Compal Electronics (fot. IDG.pl)

"_ Pierwsze tablety powinny się pojawić w drugim kwartale tego roku, natomiast znacznie więcej trafi ich na rynek w trzecim kwartale _" - powiedział Roy Chen.

Jego zdaniem wiele tego rodzaju tabletów będzie oferowanych w Chinach. Pojawią się one także w ofercie firm z całego świata włączając w to 1. największych operatorów telekomunikacyjnych. Odmówił jednak podania ich nazw.
Na przeprowadzonej w Taipei konferencji firma ARM przedstawiła również tablety pracujące pod kontrolą systemu Google Android.

Pierwszy wyprodukowała tajwańska firma Compal Electronics. Oferuje on 7-calowy ekran i korzysta z zawierającej układ ARM platformy Nvidia Tegra 2. Użytkownik może wybierać pomiędzy dwoma wersjami urządzenia - z systemem Android lub Microsoft Windows CE. Obie pozwalają na podłączenie do telewizora HD za pomocą cyfrowego wyjścia HDMI.
Druga konstrukcja nazywa się Armadillo, oferuje mniejszy od poprzednika ekran i korzysta z procesora firmy Freescale Semiconductor. Wyposażona została ponadto w "zaawansowaną technologię hibernacji" QuickBoot pozwalającą na załadowanie systemu w sekundę (sprawdź na własne oczy)
.

Warto dodać, że według ostatnich przewidywań analityka Craiga Bergera z FBR Capital w pierwszej połowie tego roku Apple może sprzedać aż 5 milionów iPadów. Pierwsze z nich (konkretnie modele wyposażone jedynie w moduł WiFi) trafią do rąk zniecierpliwionych klientów 3 kwietnia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)