Xbox One w końcu "wygrał" z Playstation 4

Xbox One w końcu "wygrał" z Playstation 4

Xbox One w końcu "wygrał" z Playstation 4
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.12.2014 15:22, aktualizacja: 01.12.2014 15:38

Wyniki sprzedaży pięciu najważniejszych modeli konsol podczas promocji związanych z Czarnym Piątkiem nie pozostawiają żadnych wątpliwości, kto jest zwycięzcą. Pulę tym razem zgarnął Microsoft.

Przy tej informacji trzeba jednak postawić pewne zastrzeżenie – wyniki dotyczą rynku amerykańskiego i to w bardzo specyficznym okresie przedświątecznych wyprzedaży pod hasłem "Czarnego Piątku". Hasłem już bardzo umownym - z roku na rok zaczynają się one coraz wcześniej i trwają coraz dłużej, w niektórych sklepach nawet kilka tygodni.

Jak wynika z danych przygotowanych przez agencję InfoScout, bezapelacyjnym zwycięzcą okresu tych wyprzedaży jest Xbox One – stanowił ponad 50% wszystkich sprzedanych modeli konsol dla graczy. Drugie miejsce przypadło Sony PS4 (31%), a trzecie – i to nadal z całkiem niezłym rezultatem – konsoli Xbox 360 (9%). To bezapelacyjne zwycięstwo urządzeń Microsoftu w bardzo ważnym, przedświątecznym okresie sprzedaży.

Warto jednak zauważyć, że najbardziej popularna ze sprzedawanych wersji Xboxa One kosztowała 329 dolarów, podczas gdy za PS4 trzeba było zapłacić 399 dolarów. No i jest jeszcze druga strona medalu – w ogólnym rankingu sprzedaży wciąż ze sporą przewagą prowadzi Playstation 4. Microsoft będzie się jeszcze musiał sporo natrudzić, by to zmienić. Ale jakiś krok w tym kierunku został właśnie uczyniony.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czarny piątek w Polsce - kup taniej gry

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)