Xbox 360 jak PlayStation 2?

Xbox 360 jak PlayStation 2?

08.11.2007 09:31, aktual.: 08.11.2007 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo iż PlayStation 3 nie wiedzie się najlepiej, to jej poprzedniczka, PlayStation 2, wciąż jest najbardziej popularną konsolą w historii. Jest obecna na rynku już 7 lat, sprzedała się w liczbie 120 milionów egzemplarzy i wciąż znajduje nabywców. Microsoft ma najwyraźniej ochotę na powtórzenie sukcesu PS2...

Podczas konferencji zorganizowanej przez firmę BMO Capital Markets, pani Mindy Mount, odpowiedzialna za finanse microsoftowego wydziału zajmującego się rozrywką, stwierdziła: "Popatrzcie na PS2. konsola ta przetrwała tyle lat i wciąż ma się dobrze. Jeśli bylibyśmy w stanie osiągnąć taki sam sukces, to byłoby wspaniale. Co roku margines zysku z konsoli rośnie".
Mount uważa, że konsola Xbox 36. może równie długo przetrwać na rynku. Ma się tak stać, gdyż, poza odtwarzaczami HD, nie widać żadnej nowej technologii, która byłaby w stanie przyciągnąć masowego klienta. Jej zdaniem nie ma obecnie niczego, o czym można by z pewnością stwierdzić, że zmieni rynek. Takimi urządzeniami są natomiast konsole najnowszej generacji.
W ubiegłym roku Microsoft informował, że docelowo zamierza sprzedać 9. milionów Xboksów 360. W obecnej chwili trudno przesądzać, czy tak się stanie. Sukces Wii może pokrzyżować plany koncernu z Redmond. Z drugiej jednak strony, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że PS3 sprzedaje się słabo, a Xbox 360 jest znacznie bardziej zaawansowany technologicznie niż Wii, to można przypuszczać, że Microsoft będzie w stanie sprzedać kilkadziesiąt milionów Xboksów 360.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)