Xbox One: gry z konsoli na telefonie

Xbox One: gry z konsoli na telefonie
Źródło zdjęć: © Microsoft

31.05.2016 13:48, aktual.: 31.05.2016 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje, że już niebawem posiadacze telefonów z systemem Windows 10 Mobile i konsol Xbox One jednocześnie, będą mogli na swoich smartfonach grać w gry z konsoli

Microsoft szykuje niesamowitą niespodziankę dla graczy korzystających z konsol Xbox One oraz używających telefonów z systemem operacyjnym Windows 10. Zanosi się, że będą oni mogli grać w gry bezpośrednio ze swojej konsoli.

Microsoft, podobnie jak Apple, czy Google, udostępnia testerom rozsianym po całym świecie testowe kompilacje systemów operacyjnych. Na jednej z nich, Windows 1. Mobile Insider Preview 14342, która jest przeznaczona dla smartfonów oraz małych tabletów pojawiła się całkiem nowa i zaskakująca funkcjonalność w aplikacji Xbox - Play from console (z ang. Graj z konsoli).

Nową funkcję aplikacji odnalazł użytkownik Reddita, kryjący się pod pseudonimem eric5949. Wypatrzył on jedną niewielką zmianę w poleceniu "Graj na konsoli" (ang. "Play on console") - zamiast tego pojawił się zwrot "Graj z konsoli" (ang. "Play from console"). W skrócie oznacza to tyle, że w telefonie ma pojawić się streaming gry, która zostanie uruchomiona na konsoli Xbox One.

Niestety, jak na razie funkcja ta nie do końca jest aktywna. Na początku pojawia się belka informująca o rozpoczęciu streamingu, jednak po jakimś czasie wyświetla się komunikat o braku połączenia z konsolą. Jak potwierdzają różne serwisy tematyczne w sieci, oznacza to tyle, że na zbliżających się wielkimi krokami tegorocznych targach E3.

Prawdopodobieństwo wprowadzenia do ostatecznej wersji systemu streamingu gier potwierdzane jest istnieniem identycznej funkcji w komputerach opartych na systemie operacyjnym Windows 10.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)