Wszystkie polskie ustawy w internecie

Wszystkie polskie ustawy w internecie

Wszystkie polskie ustawy w internecie
Źródło zdjęć: © rcl.gov.pl
31.08.2010 11:24

Wszystkie numery Dziennika Ustaw i Dziennika Urzędowego Monitor Polski, wydane w latach 1918-1999, zostaną do końca grudnia zdigitalizowane i umieszczone w internecie na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji

Rządowe Centrum Legislacji podpisało umowę z Biblioteką Narodową dotyczącą wykonania elektronicznej formy tekstów Dziennika Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej i Dziennika Urzędowego Rzeczypospolitej Polskiej Monitor Polski - poinformował PAP w poniedziałek Piotr Kowalczyk z Centrum Informacyjnego Rządu.

Obraz
© (fot. rcl.gov.pl)

Zeskanowane zostaną oryginalne, opublikowane teksty dzienników urzędowych, znajdujące się w zbiorach Biblioteki Narodowej, wydane w latach 1918-1999.

Jednocześnie, jak zapewnił Kowalczyk, Rządowe Centrum Legislacji systematycznie uzupełnia elektroniczne dzienniki, znajdujące się na stronie internetowej www.rcl.gov.pl. Aktualna baza elektronicznych dzienników zawiera numery wydane w latach 2001-2010.

Skanowanie dzienników z lat 1918-199. zakończone ma zostać do 31 grudnia, a do końca I kwartału 2011 r. powinny znaleźć się na stronie internetowej www.rcl.gov.pl (z możliwością pobrania i wydrukowania).

Jak przypomniał Kowalczyk, aktualnie na końcowym etapie uzgodnień znajduje się projekt nowelizacji ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, zgodnie z którym od 1 stycznia 2012 r. dzienniki urzędowe wydawane będą wyłącznie w postaci elektronicznej. Zakłada się, że przyjęcie projektu ustawy przez Radę Ministrów nastąpi we wrześniu. Nowela ma na celu zapewnienie powszechnego, łatwego i bezpłatnego dostępu do kompletnych, ogłoszonych w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim tekstów aktów normatywnych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)