Oto najbezpieczniejsza karta do płatności w Internecie

Oto najbezpieczniejsza karta do płatności w Internecie

Oto najbezpieczniejsza karta do płatności w Internecie
15.11.2010 15:27

Visa Europe oraz Cornèr Bank, poinformowały o komercyjnym wdrożeniu kart płatniczych Visa Co-deSure. Umieszczona na takich kartach miniaturowa klawiatura pozwala użytkownikom na generowanie jednorazowych haseł poprzez wpisanie na klawiaturze ich kodu PIN. Takie rozwiązanie powoduje, że karty Visa CodeSure podnoszą bezpieczeństwo transakcji internetowych w systemie Verified by Visa i są jednocześnie łatwe w obsłudze.

Visa Europe oraz Cornèr Bank, poinformowały o komercyjnym wdrożeniu kart płatniczych Visa Co-deSure. Umieszczona na takich kartach miniaturowa klawiatura pozwala użytkownikom na generowanie jednorazowych haseł poprzez wpisanie na klawiaturze ich kodu PIN. Takie rozwiązanie powoduje, że karty Visa CodeSure podnoszą bezpieczeństwo transakcji internetowych w systemie Verified by Visa i są jednocześnie łatwe w obsłudze. To pierwsza jaskółka, mogąca w prosty sposób zabezpieczyć transakcje, które dokonujemy w sieci. Mamy nadzieje, że polskie banki równie szybko wprowadzą na nasze podwórko tego rodzaju karty płatnicze.

Takich kart można również używać do zakupów w punktach sprzedaży i do wypłat gotówki z bankoma-tów. Kartę Visa CodeSure dodatkowo wyposażono w funkcję zbliżeniową, która umożliwia dokonywanie płatności o niskich kwotach poprzez samo zbliżenie karty do specjalnego czytnika zbliżeniowego. Karty Visa CodeSure są wyposażone w ośmiocyfrowy ekran alfanumeryczny, klawiaturę o 1. klawiszach oraz wbudowaną baterię o trzyletnim okresie działania.

Dyrektor Cornèrcard, Alessandro Seralvo, wyjaśnia: „Chcemy, by nasi klienci mogli zachować całkowity spokój ducha, kiedy przyjdzie im dokonywać zakupów w Internecie. Dla szwajcarskich konsumentów Internet stał się potężnym kanałem handlowym, poprzez który kupują usługi i towary o wartości 6 mld franków szwajcarskich rocznie. Dzięki nowemu, rewolucyjnemu rozwiązaniu —. wymagającemu wprowa-dzenia kodu PIN przy każdej transakcji on-line i tym samym uniemożliwiającemu użycie karty przez oso-by nieupoważnione — nastąpi dalsze zmniejszenie skali oszustw w Internecie. W połączeniu z funkcjo-nalnością zbliżeniową, karty Visa CodeSure zrewolucjonizują płatności, umożliwiając szybką obsługę, bezpieczeństwo oraz akceptację o zasięgu ogólnoświatowym”.

Obraz
© (fot. Visa)

Przed wdrożeniem nowego rozwiązania, organizacja Visa poddała je intensywnym testom niezawodno-ści, trwałości i bezpieczeństwa w czołowych specjalistycznych laboratoriach. Od zakończenia prac ba-dawczo-rozwojowych w 200. r., we współpracy z ośmioma bankami i ich klientami w wielu krajach Euro-py (w tym również w Szwajcarii), przeprowadzono programy pilotażowe, w następstwie których ich uczestnicy zadeklarowali chęć częstszego korzystania ze swoich kart do płatności zdalnych (70% odpo-wiedzi pozytywnych) oraz zwiększone poczucie bezpieczeństwa przy korzystaniu z nowych kart (86% odpowiedzi pozytywnych). Podczas zakupów internetowych, konsumenci będą teraz korzystać z prostego i oczywistego dla użytkownika systemu, który nie wymaga rejestracji, nie zmusza do korzystania z dodat-kowych urządzeń czy gotowych zestawów dodatkowych haseł.

Korzystanie z kart Visa CodeSure daje pewność, że transakcji dokonał rzeczywisty użytkownik karty, bowiem tylko taka osoba ma jednocześnie dostęp do karty i zna kod PIN przypisany do karty. Proces potwierdzania transakcji składa się z trzech prostych etapów:

1) dokonując transakcji internetowej lub logując się na stronie internetowej banku, użytkownik karty aktywizuje proces uwierzytelniania naciskając przycisk opcji Verified by Visa na klawiaturze umiesz-czonej na karcie;
2) na wezwanie, użytkownik karty wprowadza na tej klawiaturze swój kod PIN;

  1. na ekranie karty jest wyświetlany jednorazowy kod, który użytkownik karty wykorzystuje w procesie uwierzytelniania transakcji Verified by Visa.

Dzięki funkcji zbliżeniowej, czas płatności kartą Visa CodeSure w punkcie handlowo-usługowym może być teraz krótszy niż jedna sekunda. Technologia łączności radiowej bliskiego zasięgu umożliwia bez-pieczną wymianę danych pomiędzy kartą mikroprocesorową a specjalnie przystosowanym terminalem płatniczym. Przy płatności zbliżeniowej, kartę wystarczy zbliżyć do czytnika terminala, bez potrzeby jej „przeciągania”. przez czytnik kart z paskiem magnetycznym czy wsuwania do czytnika kart z mikroproce-sorem.

Informacje dodatkowe:
• użytkownik karty kontaktuje się ze swoim bankiem internetowym i otrzymuje od niego cyfrowy kod dynamiczny (ang. challenge code);
• użytkownik karty wprowadza ten dynamiczny kod na klawiaturze karty Visa CodeSure dla po-twierdzenia, że to z jego banku wyszło zapytanie autoryzacyjne;
• dopiero po wprowadzeniu dynamicznego kodu cyfrowego oraz jego weryfikacji i potwierdzeniu, użytkownik karty jest proszony o wprowadzenie za pomocą klawiatury na karcie swojego kodu PIN;
• w rezultacie jest generowany unikalny, jednorazowy kod dostępu do usług bankowości interneto-wej, przy czym obie strony transakcji uzyskują nawzajem pewność, co do tożsamości drugiej strony.

Takie same kroki są podejmowane przy przeprowadzaniu transakcji telefonicznej z użyciem karty Visa CodeSure.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)