Wszyscy chcą być "n" Nowy modem ADSL z Wi-Fi

Wszyscy chcą być "n" Nowy modem ADSL z Wi‑Fi

Wszyscy chcą być "n" Nowy modem ADSL z Wi-Fi
27.02.2008 14:29, aktualizacja: 28.02.2008 09:20

W ofercie DrayTek pojawiła się nowa linia produktów. Jest nią Vigor 2820, z zaimplementowanym modułem bezprzewodowym "n".

Najnowszy DrayTek Vigor 2820 posiada funkcjonalność swojego poprzednika Vigora 2800, ale jego największe zalety to wiele dodatkowych możliwości. Dzięki nim, można podłączyć dwóch dostawców Internetu, korzystających ze standardów ADSL (np. Neostrada) i WAN/Ethernet (np. Internet DSL), ale również serwer drukarki sieciowej. Z kolei wbudowany 4-portowy switch z jednym portem 10/100/1000 Mbit/s, z funkcją separacja portów (VLAN), stanowi cenne narzędzie kształtowania przepływu danych w sieci lokalnej. Ponadto efektywne zarządzanie pasmem można zrealizować za pomocą Limitowania Sesji, Limitowania Pasma i QoS dla ruchu IP. W modelu Vigor 2820n zaimplementowano dodatkowo funkcjonalność bezprzewodową, opartą na drafcie 802.11n. W najbliższym czasie w routerze dostępna będzie także opcja modemu 3G USB (UMTS, HSDPA).

_ W tym momencie udostępniamy dwa modele z najnowszej serii DrayTek: Vigor 2820 oraz Vigor 2820n, który posiada wbudowany punkt dostępu sieci bezprzewodowej, oparty na drafcie 802.11 n. W najbliższym czasie pojawią się kolejne urządzenia z tej właśnie serii i będą wzbogacone o jeszcze więcej przydatnych w każdej firmie funkcjonalności, jak VoIP czy ISDNi _ - mówi Bogdan Płachtij, prezes Brinet, wyłącznego dystrybutora DrayTek w Polsce.

Vigor 2820 przeznaczony jest przede wszystkim dla małych i średnich firm i posiada ważną dla nich funkcjonalność - możliwość tworzenia wirtualnych kanałów VPN, których w najnowszym urządzeniu DrayTek może być nawet 32. Kompleksowe zabezpieczenia to m.in. filtr danych i treści stron WWW, ochrona przed atakami DoS, przypisywanie MAC-adresów do adresów IP, filtr URL czy blokowanie komunikatorów internetowych. Na uwagę zasługują również przydatne narzędzia do zarządzania routerem: interfejs przez stronę WWW, możliwość zdalnej konfiguracji i aktualizacji, jak również rozbudowane funkcje diagnostyczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)