Zrób router Wi-Fi z komórki

Zrób router Wi‑Fi z komórki

Zrób router Wi-Fi z komórki
29.03.2008 12:00, aktualizacja: 31.03.2008 10:04

Amerykańska firma TapRoot planuje wprowadzić do sprzedaży interesujące oprogramowanie. Dzięki niemu każdy posiadacz telefonu z modułem Wi-Fi będzie mógł uczynić z niego router umożliwiający innym surfowanie w Sieci.

Router to urządzenie spinające dwie lub więcej sieci - zwykle jest to Internet i sieć domowa. W tym ostatnim przypadku najczęściej mamy do czynienia z routerami ADSL podpinanymi do gniazdka telefonicznego, oraz Ethernet łączącymi się z modemami kablowymi ( więcej na ten temat - patrz artykuł "Wi-Fi w pigułce - http://www.pcworld.pl/artykuly/52465.html" ).

W sprzedaży jest też sprzęt z miejscem na kartę SIM, za pomocą którego można w domu udostępnić połączenie realizowane z użyciem sieci GSM. Jednak tego typu urządzenia są niezwykle drogie; ich ceny zaczynają się od ok. 1500 złotych.

Telefon zamiast routera

Opracowane przez TapRoot Systems oprogramowanie nosi nazwę WalkingHotSpot. Umożliwia ono przeobrażenie każdego telefonu 3G pracującego pod kontrolą Windows Mobile lub Symbiana ( Series 60 ) w router. Korzystając z Wi-Fi inni użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do Internetu przez sieć GSM.

Firma upubliczniła wersję demo aplikacji, jednak pozwala ona tylko na jedno połączenie bezprzewodowe. Szefowie TapRoot Systems chcą, by oprogramowaniem zainteresowali się operatorzy GSM.

Usługa działa w każdej sieci, a w AT&T możliwe jest obsługiwanie połączeń i rozmów głosowych jednocześnie.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)