Wstążka Windows 7 trafi do Visty

Wstążka Windows 7 trafi do Visty21.08.2009 10:30
Wstążka Windows 7 trafi do Visty
Źródło zdjęć: © Microsoft

Element interfejsu systemu Windows 7 o nazwie "Scenic Ribbon", czyli tzw. wstążka oferująca dostęp do poszczególnych funkcji aplikacji, zostanie udostępniony przez Microsoft jako opcjonalny dodatek do Visty

W październiku br. koncern udostępni aktualizację Windows 7 Client Platform Update, która zapewni obsługę interfejsu "Scenic Ribbon" w Viście - ma ona być dostępna w Centrum Pobierania Microsoftu oraz w usłudze Windows Update jako "zalecana aktualizacja". Upgrade przeznaczony jest dla wszystkich wydań Visty, łącznie z wersjami Starter i Home Basic.

288755835805644947
Źródło zdjęć: © (fot. IDG)

"Scenic Ribbon" - http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd316910(vs.85).aspx.aspx ) to pochodna interfejsu "Fluent", wprowadzonego w programach pakietu Microsoft Office 2007. Tradycyjny interfejs z menu rozwijanymi, paskami narzędzi i małymi ikonami funkcji zastąpiony został wówczas tzw. wstążką, która całkowicie zmieniała sposób pracy. Niektórym użytkownikom owa reorganizacja przypadła do gustu, inni nie zostawili na programistach Redmond suchej nitki.

Co ciekawe, interfejs OpenOffice'a - głównego konkurenta pakietu Microsoftu - wkrótce zmieni się w sposób, który dla wielu osób jest kopiowaniem wstążki znanej z Office'a 2007.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)