Microsoft zaoferuje aktualizację z XP do Windows 7

Microsoft zaoferuje aktualizację z XP do Windows 704.02.2009 12:32
Microsoft zaoferuje aktualizację z XP do Windows 7

Microsoft poinformował wczoraj o zamiarze wprowadzenia programu aktualizacji dla użytkowników Windows XP chcących przejść na Windows 7. W przeciwieństwie do Visty wymagać to będzie jednak czystej instalacji, co wiąże się z utratą danych i aplikacji.

Microsoft na początku stycznia podał informacje dotyczącą programu bezpłatnych aktualizacji do Windows 7 dla wszystkich użytkowników, którzy po 1 lipca br. zakupią Vistę. W tym wypadku będzie można wykonać aktualizację istniejącego systemu do nowszej wersji bez utraty danych i zainstalowanych aplikacji. Gigant z Redmond milczał jednak na temat ewentualnej możliwości aktualizacji z XP.

288764971670845587
Źródło zdjęć: © Tak wygląda interfejs Windows 7 Beta (fot. IDG)

Wczoraj, wraz z zapowiedzią sześciu wersji systemu Windows 7, Microsoft poinformował o możliwości aktualizacji z XP do nowych okienek. Nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących programu uaktualnień. Opracowanie jego zasad może być dosyć problematyczne, biorąc pod uwagę, że Windows XP zniknął ze sklepowych półek ponad pół roku temu (obecnie można go nabyć tylko z nowymi komputerami). W sieci pojawiło się wiele przypuszczeń. Niektórzy uważają, że program ten będzie dostępny na diametralnie innych zasadach, niż ten skierowany do użytkowników Visty. Być może nowa licencja do Windows 7 będzie wymagać dodatkowej opłaty (w przypadku zakupu Visty otrzymasz Windows 7 za darmo). Nie wiadomo także jakie edycje XP obejmie program Microsoftu.

Możliwość bezpośredniej migracji z Windows XP do Windows 7 jest z pewnością miłym gestem w stronę użytkowników. Jednak opcja związana tylko z czystą instalacją, sprawia, że wielu z nich może zostać tym faktem zniechęconych.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)