Windows 8 trafi na półki już 26 października!

Windows 8 trafi na półki już 26 października!
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

19.07.2012 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że Windows 8 zadebiutuje na rynku mniej więcej w październiku tego roku. Właśnie dowiedzieliśmy się kiedy konkretnie. Jeden z prezesów Microsoftu (odpowiedzialny m.in. za rozwój Windowsa) Steven Sinofsky oznajmił, że nowa wersja OS-u ze stajni giganta z Redmond zostanie udostępniona użytkownikom dokładnie 26 października.

Na promocję załapią się wszyscy posiadacze starszych odsłon Windowsa, którzy za upgrade będą musieli (o ile w ogóle zechcą go przeprowadzić) zapłacić około 4. dolarów (jakieś 140-150 złotych, zapewne). Jeszcze mniej wydadzą posiadacze komputerów z Windowsem 7, które zostały nabyte po 2 czerwca tego roku – update ich oprogramowania do Windowsa 8 będzie kosztował jedynie około 40 złotych.

Wersja pudełkowa, a jakżeby inaczej, będzie niestety trochę droższa (7. dolców). Każdy kto chciał zapoznać się z działaniem wczesnej wersji nowego OS-u Microsoftu – już od jakiegoś czasu mógł pobrać z sieci jego specjalną wersję Release Preview. A jak jest z wami? Pobraliście? Planujecie przesiadkę na ósemkę, czy jednak odstraszają was ewentualne zmagania z – powszechnie krytykowanym (choć mnie osobiście się podoba) – Metro UI?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także