Pobierz system Microsoft Windows 8 RP już teraz, za darmo!

Pobierz system Microsoft Windows 8 RP już teraz, za darmo!

Pobierz system Microsoft Windows 8 RP już teraz, za darmo!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
01.06.2012 13:56, aktualizacja: 01.06.2012 14:15

Windows 8 Release Preview, czyli pełna wersja systemu, która nie będzie się znacząco różnić od wersji RC, jest już dostępna do pobrania.

Wcześniej informowaliśmy was o nieco przedwczesnym poście na blogu Microsoftu, w którym podane były nieaktywne linki do pobrania systemu Windows 8 w wersji Release Preview. Pod poniższym linkiem znajdziecie Windows 8 RP zarówno w wersji 64-, jak i 32-bitowej, w kilku wersjach językowych. Oczywiście brakuje języka polskiego, ale za to jest język angielski. Obraz ISO, który trzeba wypalić na bootowalnej płycie (tudzież pendrive'ie) DVD, waży odpowiednio 3,3 GB lub 2,5 GB.

Ciekawostką jest, że Microsoft przy okazji zapowiedział, że będzie pracować nad tym, by blokować wszelkie przyszłe aplikacje przywracające przycisk Startu w systemie Windows 8.

Firma z Redmond podejmuje wszelkie niezbędne kroki, by wykasować ze swojego systemu Windows 8 kod, umożliwiający późniejsze modyfikowanie systemu, w celu przywrócenia zarówno przycisku Startu, jak i startowego menu. Jak twierdzi Paul Thurrott, znany obserwator systemów operacyjnych Windows, w wersji Release Preview nie działa wiele znanych modyfikacji z wersji Consumer Preview, imitujących menu i przycisk Start. Jednym słowem, będzie tak, jak Microsoft zechce.

Pobierajcie i testujcie, ale pamiętajcie - owa wersja nie daje gwarancji stabilności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (292)