Windows 10 nadal darmowy dla posiadaczy starszych Windows!

Windows 10 nadal darmowy dla posiadaczy starszych Windows!

Windows 10 nadal darmowy dla posiadaczy starszych Windows!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.08.2016 15:27, aktualizacja: 05.08.2016 15:53

Posiadacze Windows 7 i Windows 8.1 mogli do 29 lipca uaktualnić swoje systemy do Windows 10 bez żadnych opłat. Jak się okazuje, dalej mogą. Choć to najprawdopodobniej tylko niedopatrzenie Microsoftu.

Windows 7 i Windows 8.1 nie oferują już darmowej aktualizacji do Windows 10 z bardzo prostej przyczyny. Okres promocyjny się już zakończył, a osoby, które go przespały, będą musiały kupić nowy system Microsoftu, jeżeli będą chciały z niego korzystać. W teorii. Jak się okazuje, praktyka wygląda nieco inaczej.

Instalator Windows 10, tak jak przez ostatnie miesiące, nadal akceptuje klucze od systemu Windows 7 i Windows 8.1. To oznacza, że choć faktycznie usługa Windows Update nie umożliwi nam już darmowej aktualizacji, tak instalacja z poziomu samodzielnego programu instalacyjnego Windows 10 nadal się powiedzie, a system aktywuje się bez problemu na kluczu od Windows 7 lub 8.1.

To, rzecz jasna, może być tylko niedopatrzenie Microsoftu. Mechanizm analizowania licencji działa w chmurze i w każdej chwili może przestać przyjmować klucze od starszych systemów. Na razie jednak działa.

_ js _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10 nadal darmowy dla posiadaczy starszych Windows!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)